Naši kokkutulekul mõnitatakse Eesti presidenti

Kremli-meelse noorteühenduse Naši liikmed mõnitavad Venemaal Tveri oblastis toimuval kokkutulekul Eesti presidenti Toomas Hendrik Ilvest, pannes seale tema nime, kirjutab The Moscow Times.

23-aastane Naši komissar Oleg Sokolov hoiab laagri territooriumil metsatukas siga, kellele ta on nimeks pannud Toomas Hendrik Ilves ning püstitanud sea kõrvale ka vastava plakati. Sokolov kavatseb viia sea järgmisel nädalal Eesti piirile ja lasta seal lahti.

Ühenduse pressiesindaja Kristina Potuptšik kinnitas
BNS-ile, et mingeid erilisi Eesti vastu suunatud aktsioone tänavusel kokkutulekul ei korraldata, kuigi üksikuid Eestiga seotud ettevõtmisi toimub. Ta ei soovinud neid kirjeldada, vaid soovitas vaatama sõita.

Eestit solvav plakat oli Naši kokkutulekul üleval ka eelmisel aastal, siis rippus seal pilt, mis kujutas Eesti välisministrit Urmas Paeti Adolf Hitlerina.
Laagris on kohal ka Eestis mulluste aprillirahutuste korraldamise eest koos Dimitri Klenski, Dmitri Linteri ja Maksim Revaga kohtu alla antud Naši komissar Mark Sirõk.

Ühenduse Eestist pärit kuus aktivisti osalesid ka mullu Seligeri laagris, kus nad heiskasid muu hulgas Eesti rahvuslipu, et enda sõnul ümber lükata Eesti kohta käivaid fašismisüüdistusi.

Naši loodi Kremli kaasabil Venemaal 2005. aastal eesmärgiga hoida ära demokraatiameelsete jõudude niinimetatud “värvilisi” revolutsioone nagu juhtus Ukrainas ja Gruusias.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)