Nädalavahetusel tabati maakonnas 24 purjus juhti (1)

Politseile möödus järjekorras juba kaheteistkümnes Õlletoober töiselt. Rikkumisi liikluses oli palju, teatas Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi.

Festivali toimumiskohta loodi politseipunkt, et tagada esilekerkinud probleemide kiire lahendamine. Kolme päeva jooksul pöördus politseipunkti 40 inimest. 18.–20. juuli registreeriti Saare maakonnas kokku 10 liiklusõnnetust, milles kannatada sai 5 inimest.

Kümme liiklusõnnetust

18. juulil kell 12.23 juhtus liiklusõnnetus Saaremaal Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare tee 95. kilomeetril, kus sõiduauto Nissan Primera, mida juhtis 48-aastane Kaja, sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Chrysler Voyager, mida juhtis 36-aastane Mihkel. Liiklusõnnetuse tagajärjel said vigastada mõlema auto juhid ja Nissani kaasreisija, 47-aastane Merle.

19. juulil kell 6.18 oli liiklusõnnetus Saaremaal Orissaare vallas Saikla külas Saikla–Tumala tee esimesel kilomeetril, kus sõiduauto BMW, mida juhtis 25-aastane Hannes, sõitis teelt välja kraavi ja rullus üle katuse. Kaassõitjad, 18-aastane Andrelika ja 14-aastane tüdruk, toimetati Kuressaare haiglasse.

24 purjus juhti

Festivali toimumisalalt toimetati kainenema kümme alkoholijoobes külastajat. Alkoholijoove tuvastati üheksal alaealisel, mis poole vähem, kui eelmisel aastal.

“On kahetsusväärne, et hoolimata liiklusohutuskampaaniatest ja politsei manitsustest on meie seas ikka veel neid, kes alkoholijoobes sõidukirooli istuvad ja seda veel tingimustes, kus neil on enne autoga sõitma asumist võimalik oma kainust kontrollida,” mainis Mägi. Tema sõnul pakkus liiklusohutuskeskus alkomeetrite tasuta kasutamisvõimalust üritusel ja päevasel ajal ka telklaagris. Kokku võimaldati Liiklusohutuskeskuse andmetel alkomeetrit kasutada orienteeruvalt 4500 korral. Neist väitis end rooli istuda soovivat ca 45 protsenti.

Maakonna teedelt tabati nädalavahetusel 24 alkoholijoobes sõidukijuhti, 14 alkoholi tarvitamise tunnustega juhti ja viis juhtimisõiguseta sõidukijuhti.
“Kui meile kõigile on teada, et turvavarustuse kasutamata jätmine, valesti valitud sõidukiirus ja joobes juhtimine on olulisimad traagiliselt lõppevate õnnetuste põhjused, siis peaks siinkohal mõtlemisainet olema paljudele,” lisas Lääne politseiprefektuuri avalike suhete komissar Kaja Kukk.

Lisaks politseile aitas Õlletoobril turvalisust tagada turvafirma Securitas ja vabatahtlikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)