Marientali tänaval vaieldakse puude maha võtmise üle (1)

Marientali tänaval vaieldakse puude maha võtmise üle

MAJAESINE LAGEDAKS: Marinthali 25 maja esiseid puid ootab, vaatamata osade elanike vastuseisust, lähiajal maha võtmine.

Marientali tänaval käivate teetööde raames jäävad ette Marientali 25 maja ees kasvavad noored puud. Osad majaelanikud on nende maha võtmise vastu, teised poolt.

Puude saatuse pärast muret tundev Aavo Malm on pöördunud ka keskkonnakaitsesse ja teedevalitsusse, kuid targemaks ta sealt ei saanud. Teedevalitsusest öeldi, et juhataja on puhkusel ja keskkonnakaitse soovitas pöörduda linnavalitsuse poole. Sealtki ei leidnud Malm abi.

Malmi sõnul on maja ees kasvavad puud elujõulised ja ta ei leia põhjust, miks peaks nad maha võtma. Majaelanikud leiavad, et puud summutavad teelt tulevat müra ja püüavad kinni saastet. Midagi raie peatamiseks aga teha ei saa.

Majavanem Leili Võrel ei näe puude maha võtmisele takistuste tegemisel mingit põhjust. Tema sõnul saab maja tehtavatest töödest rohkem kasu, kui kahju. Laiemaks ehitatakse majaesine asfaltriba, ühele poole sõiduteed tuleb korralik kõnnitee ja teisele poole jalgrattatee. Nende arvelt tuleb aga maja eest maha võtta mõni pärn.

Millal ehitustöödele ette jäävad puud maha võetakse on Võreli sõnul juba päevade küsimus, kuna enamik korteriomanikest on selle toetuseks juba allkirja andnud. Puude kaitseks üles astuvate inimeste hääl jääb enamuse vastu nõrgaks.

Võrel ütles, et ta saab väga hästi aru, miks maja ees olevad puud tuleb maha võtta, kuna on haritud inimene. “Eks see näitabki natuke harituse taset ka,” kommenteerib majavanem inimeste suhtumist tegemist vajavate tööde jaoks mõne puu ohverdamisesse.

Saarte teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magusa sõnul on kindlasti vaja maha võtta vähemalt kolm puud, mis takistavad ehitustöid. Samas pakub majavanem välja ka variandi võtta maha kõik puud ja teha täiesti uus haljastus. Seda meelt on ka Magus – selleks koostatakse haljastusprojekt.

Kuressaare Linnavalitsuse heakorra järelevalvespetsialist Katrin Reinholdi sõnul on Kuressaare Linnavalitsus puude maha võtmiseks raieloa juba andnud, aga see ei puuduta kõiki puid. Pikal lõigul Marientali tänaval on maha võtmiseks määratud vaid ühe maja ees olevad neli puud.

Majavanem Võreli sõnul on puud ka hoolitsemata ja neid ei ole ammu pügatud. Ühel neist pidavat isegi vähk sees olema. Viimastel päevadel on Võrel pidanud palju kriitikat kuulama. Ka eile hommikul pandi majavanem tema enda sõnul “korralikult paika”, kui üks majaelanik tuli oma arvamust puude maha võtmise kohta avaldama. “Ise on nad mind sellesse ametisse valinud,” ütles Võrel kurvastusega. “Nüüd on siis kedagi süüdistada!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)