Kas prostituudiks saadakse või sünnitakse? (8)

Kas prostituudiks saadakse või sünnitakse?

 

Kunagi paar aastat tagasi osalesin ühe inimkaubanduse teemalise uuringu läbiviimises. Pidin invervjueerima venekeelsete koolide tüdrukuid ja küsitlema, mida nad arvavad ja mõtlevad prostitutsiooni teemal. Tüdrukuid oli korraga ruumis 8–10.

Tol korral noortega vesteldes jäi mulle mulje, et tüdrukud on väga informeeritud ja teadlikud erinevatest inimkaubandusega kaasas käivatest ohtudest. Suurem osa nendest tüdrukutest ennast küll ei müüks. Nii nad väitsid mulle.

Samal ajal oli selles intervjueeritavas seltskonnas ka 1–2 sellist tüdrukut, kes ei tahtnud prostitutsiooni teemal kaasa rääkida. Küsimuse peale, kas olete ennast kunagi raha eest müünud või teeksite seda kunagi, punastasid teemast eemalehoidvad ja endassetõmbunud tütarlapsed. Oli selle punastuse põhjuseks loomust tulenev häbelikkus piinliku teema pärast või häbi klassikaaslaste ees väikeses kohas kõigile teadaoleva kehamüümise pärast?

Sotsioloogiliste uuringute andmetel on Eestis ligi 3000 prostituuti. Kõik nad ei ole muidugi ühtlaselt jaotunud Eesti peale. Seal, kus on rohkem raha ja nõudlust, on ka pakkumist tunduvalt rohkem. Olen kuulnud, et näiteks ka Tartus on täiesti tavaline, et mõned tudengineiud endale kehamüügi abil korteriüüri jaoks raha teenivad.

Kuna aga tegemist on põrandaaluse ja ebaseadusliku tegevusega, ei oma riik peaaegu mingit ülevaadet selle üle. Seetõttu on neid raske nõustada ja aidata. Aga kas üldse peaks aitama?

Kuidas prostituudiks saadakse? Ma ei arva, et kõik prostituudid on röövitud-petetud ja oma tahte vastaselt vägivallaga sunnitud oma keha müüma. Mõned on lihtsalt sündinud ennast müüma. Olen kohanud selliseid tüdrukuid, kes arvavad, et on äge ja “arendav” oma ilusat keha, noorust ja süütust müüa.

Kasu pidavat kahepoolne olema – mees saab füüsilise rahulduse, tüdruk kogemuse ja raha. Mõnede jaoks on aga see töö isegi prestiiži küsimus: mõnede prostituutide meelest on nende töö koristaja ja müüja tööst mainekam.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)