Alla 10 000 on sissetulek vaid Ida-Virumaal

Kui eelmisel aastal oli mitmes maakonnas töötaja keskmine brutosissetulek kuus alla 10 000 krooni, siis selle aasta viie esimese kuu kokkuvõttes on sissetulek sellest piirist allpool veel vaid Ida-Virumaal.

Maksu- ja tolliameti andmetele tuginevast statistikast selgub, et töötajate brutosissetulek ühes kuus oli Ida-Virumaal jaanuarist maini keskmiselt 9665 krooni.

Alla 10 000 krooni on töötaja kuine brutosissetulek selle aasta viie kuu kokkuvõttes ligi 40 vallas või linnas. Eelmise aasta kokkuvõttes oli taolisi omavalitsusi veel mitu korda rohkem.

Kõrgeim oli viie kuu kokkuvõttes kuine brutosissetulek endiselt Harjumaal – 15 218 krooni, seejuures Tallinnas oli sissetulek 14 139 krooni.
Eesti kõige kõrgema sissetulekuga vald on Viimsi, kus brutosissetulek kerkis viie kuu kokkuvõttes 20 750 kroonini. See näitaja ületab madalaima sissetulekuga Piirissaare valda ligi kolm korda.

Tolli- ja maksuamet kogub omavalitsuses elavate inimeste brutosissetulekute statistikat tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispenisoni ja töötuskindlustuse maksete deklaratsiooni põhjal.

Tolli- ja maksuameti andmete põhjal koostatud elanike sissetulekud, kohalike omavalitsuste kaupa, ei sisaldanud pensionit ega kogumispensionit, mis on valdavalt tulumaksuvabad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)