Saaremaale tehakse teemapark ja täiendatakse matkarada

SA Erametsakeskuse korraldatud konkursside “Igaüheõigusel põhineva puhkemajandusliku infrastruktuuri rajamine” ja “Pärandkultuuri objektiga seotud turismiteenuse rajamine” kuuest võitjast kaks on pärit Saaremaalt.

Pärandkultuuri objektiga metsas puhkevõimaluse loomiseks sai 60 000 krooni Pärimusmatkad/Viitong Reisid OÜ. Maarika Toomel Pärimusmatkadest ütles, et nende konkursitöö oli teemapark “Endisaegsed metsatööd”. Toomeli sõnul on nende visioon anda inimestele Saaremaal ja Lääne-Eestis aktiivse tegevuse koht ja tuua mets inimesele lähemale.

Teemapargis saaks proovida, kuidas käis metsategu endisaegses metsas. Samuti tahetakse ehitada näiteks püstkoda ja küün ühistegevusteks. Toomel tõi välja, et huvilistele soovitakse pakkuda tegevust aastaringselt, kuna mets on avatud kõik 12 kuud. “Näiteks kevadel saaks ehitada linnumaju, teha vilepille, uurida erinevaid taimi,” selgitas Toomel.

Teemapark tuleb Vilsandi rahvuspargi vahetuslähedusse Rootsikülla, Toomelile kuuluvasse metsa. Kuigi Era-metsakeskuselt saadava raha eest saab Toomeli sõnul võib-olla vaid püstkoja ja pool infotahvlit, on sellest Pärimusmatkadele siiski suur abi. Mõte taolisest teemapargist oli Toomelil juba ammu.

Teine konkursivõitja – Kipi talu – saab Erametsakeskuselt metsas puhkevõimaluste loomiseks 50 000 krooni. Olev Kuivjõgi Kipi talust ei olnud veel eile konkursitulemustest midagi kuulnud, kuid avaldas siiski headmeelt sõnades: “Eks seda raha läheks tarvis küll.” Mehe sõnul on neil metsas juba matkarada olemas ning seal on näiteks söögiplatsid, labürindid, vibulaskekohad, lindude ja loomade vaatetorn ja veel palju muud.

“Eks sinna tuleb veel igasugu vigureid juurde teha,” selgitas mees.
Maarika Toomeli sõnul toimuvad esimesed üritused metsades järgmisel kevadel, kui on metsanädal. Konkursitingimuseks oli tema sõnul, et sissepääs peab metsadesse olema tasuta. Erametsakeskuse andmeil oli konkursi eesmärgiks soodustada puhkevõimaluste ja rekreatsiooni arengut erametsas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)