Teetöölised karjusid liiklejate peale (18)

Teetöölised karjusid liiklejate peale

VÄLDIB AJA- JA NÄRVIKULU: Liiklejate informeerimiseks teedel ja tänavatel käivatest remonditöödest peaksid kõikjal olema välja pandud vastavad liiklusmärgid.

Neljapäeval pärastlõunal Pikal tänaval töid teinud firma Asfako töömehed jätsid paigaldamata teetöid tähistavad märgid ning karjusid remonditavale teelõigule sõitnud autojuhtide peale.

“Sõitsime sõbranna ja kahe lapsega mööda Turu tänavat ja keerasime sealt Pikale tänavale,” räägib ehmatava kogemuse osaliseks saanud naisliikleja. “Seal ees olid teetööd, kuid enne seda ei olnud mingit teetööd tähistavat märgistust,” meenutas ebameeldivat juhtumit autojuht.

“Ootasime juba päris kaua, kui mingi aeg hakkas suur teetöödeauto liikuma,” meenutab ta. Tema sõnul sõitis auto järgmise augu juurde ja peatus. “Kuna minu auto oli esimene ja auto taha oli tekkinud järjekord ning keegi meid ooteajast ei teavitanud, lasin signaali,” märkis naisautojuht. “Selle peale tuli teetööline ja hakkas karjuma minu peale, et mis signaalitate siin,” kommenteeris ta.

Autojuhile tekitas meelehärmi see, et keegi ei tulnud rahulikult ütlema, millal mööda saab. “Nad ei öelnud seda, et täidame augu ära ja siis saate mööda, selle asemel kukkusid nad karjuma. Oleksid võinud teetööde märgi üles panna, siis me poleks proovinud sealt läbigi pressida,” ütles autojuht. Pärast seda, kui naisliikleja oli oma laste juuresolekul teetöölise poolt läbi sõimatud, üritas ta teada saada, kes nende tööde eest vastutab. Selle peale ei vastatud autojuhile midagi.

Asfako OÜ omanik Juri Assafrei ütles, et Pikal tänaval tehti vuugitöid ja seetõttu ei pidanud ka teetöömärke üles panema. “Töömehed ütlesid mulle, et mingi naisterahvas hakkas eile neid sõimama,” ütles Assafrei Oma Saarele. “Meil oli seal väga kiire objekt,” lisas ta. Oma Saare küsimuse peale, kas siis peab sellepärast liiklejaid sõimama, ütles Assafrei, et töömehed pole küll kedagi sõimanud. “Äkki nad omavahel rääkisid ja see naine arvas, et temaga räägitakse,” leidis Assafrei. “Täitsa huvitav lugu on küll, raba nagu loll linna pärast ja siis tullakse veel sinuga õiendama,” nentis Assafrei.

Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär ütles Oma Saarele, et Asfako OÜga on linnal pidevalt probleeme. Mitmeid kordi on tööde tähtaegu ületatud, paljude objektide puhul on aga jäetud tööplats korrastamata. “Töökultuur ja -kvaliteet jätab ikka soovida,” arvab Sooäär. Sooäär leiab, et kuigi tänavate remont on ehitustöödest üks kõige ebameeldivamaid, ei tohiks ikka töid teha ka sellisel moel. “Ma leian, et see on halb tava, kui parandustöid niimoodi läbi viiakse,” märkis Margo Sooäär.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)