Päästjad võistlesid Salmel

Päästjad võistlesid Salmel

START ANTUD! Iga mees andis endast parima, et saaks kodukomandos valves olevate meeste juurde võidukalt tagasi minna.

Eile kogunes Salme spordistaadionile lõbus seltskond pikki ja tugevaid, väärikaid ja turjakaid ning alati naeratavaid mehi. Peeti maha järjekordsed Saaremaa tuletõrjepordivõistlused.

Seekordsetele võistlustele oli sarnaselt eelmise aastaga kaasa kutsutud ka Hiiumaa komando. Lisaks päästeteenistujatele olid kohal ka nende naised ja lapsed. Kõik toimus rahulikus tempos – rivistused ja varustuse selga panemine. Vajasid ka pritsimehed vaheldust igapäevasele kiirustamisele.

Kõik muutus kui anti võistlusstart. Mehed hüppasid üle barjääride, ronisid torni ja lasid voolikust märki. Esimesena võistlustulle sööstnud Hiiumaa päästekomando ühe liikme paiskas tugev veesurve lausa staadionile pikali. Saarlaste võitmise eesmärgil oldi kõigeks valmis.

Kahest tuletõrjealasest mõõduvõtust koosneva võistluse võitis Kuressaare komando Leisi ja Hiiumaa ees. Õhtul selgitati ka aasta pritsimees. Õhtul kavas olnud võistlused olid aga kõigile üllatuseks. “Ka valves olles ei ole ju päästjatel teada, millise ülesandega tegelema tuleb hakata,” ütles Lindmäe.
Tehnikast oli kohal vaid üks tuletõrjeauto – ülejäänud olid oma komandodes ja ootasid väljakutset. “Me ei saa mitte kunagi, mitte kusagil 100protsendiliselt kokku, sest me peame olema erinevates majades ootel, hakkamas,” ütles Lindmäe. Valvevahtkonnad on igal pool tööl. Kes saab, see tuleb. Korraldajatel oli hea meel ka rohke publiku üle…

Seda, et järgmistel aastatel tegutsevaid komandosid Saaremaal vähemaks jääb, Lindmäe ei usu. Samas lisas võistluse korraldaja naljatades, et eks Kuressaaret on kõige lihtsam kaotada, sest maja meil ei ole. Kõik komandod on vajalikud, ja päästnud mitmeid elusid. “Kui midagi veel likvideerida, jääb võib-olla keegi tulevikus päästmata,” lisas Lindmäe.

Eelmise aasta suvel maha lammutatud Saaremaa päästekomando maja asemel uue kerkimise suhtes on Lindmäe lootusrikas. “Ma usun, et ta peab tulema. Lubadus on olemas, ei oska riigi rahakotti piiluda, aga tänane olukord, kus me oleme, on allpool igasugust arvestust,” ütles Lindmäe. Täna käib veel uue maja projekteerimine, ehituseks saab minna alles siis, kui projekt on valmis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)