Saaremaa suured ehitusfirmad usuvad väikeste taandumist

Väiksemad ehitusfirmad elavad üle kibedaid aegu ning kinnisvaraturu pidevale kasvule rajatud äriplaanid vajuvad vilinal kokku, kirjutab Eesti Päevaleht. Ähvardav majandusseisak mõjutab ka Saaremaa ehitusfirmasid.

Primus Saare juhataja Toomas Teresk usub, et suured ja vanad firmad tulevad raskest ajast välja, väikestel läheb aga raskeks. Loodame, et väikesed ettevõtjad lähevad ise oma asjade juurde tagasi, eks see mõjub ehitusmaastikule puhastavalt, lisas Teresk.

Objektide arv on Saaremal vähenenud. Sel suvel linnas mitmeid suuri töid teostav Primus võtab talve saabudes Tereski sõnul otsuse töötajate arvu võimaliku piiramise suhtes.

Pisikese ehitusfirma Mert omanik Margo Berens muretsemiseks põhjust ei leia. Töö leidmiseks tuleb vaid veidi rohkem vaeva näha ning rasked ajad on alles ees. Samas on just väikefirmadel kergem end muutustega koos reorganiseerida, arvas Berens.

Hoolimata üle-eestilisest pankrotilainest näib, et vähemalt praegu kriis Saaremaa firmasid väga tõsiselt ei ohusta. Ehituskaupu müüvast Rehemäe kauplusest öeldi, et nende poel pole firmade makseprobleemidega muresid olnud.

Kuressaare Ehituse juhataja Tõnu Toompuu ütles, et investeeringud Saaremaale hakkavad ilmselt vähenema ning väikesed firmad peavad siiski taanduma. Kuressaare Ehitus hakkab Toompuu sõnul üha enam vaatama mandri poole, et oma käivet suurendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)