Mereakadeemiasse pürgib rekordarv naistüürimehi

Mereakadeemiasse pürgib rekordarv naistüürimehi

USKUMATU! Orissaare merendusklassi juhataja Evi Männik: “Võib-olla nad leiavad, et see töö on tasuv või et on põnev mööda erinevaid maid ja sadamaid sõita, ei oska tõesti öelda.”

Kuigi Eesti mereakadeemiasse võetakse avaldusi vastu kuni järgmise nädala lõpuni, on tüdrukutest tüürimeheks tahtjaid juba praegu ligi kolm korda rohkem kui varasematel aastatel.

Mereakadeemia vastuvõtukomisjoni sekretär Lidia Patatsise andmeil oli eilse seisuga tüürimehe erialale vastuvõtmiseks avalduse esitanud 30 tüdrukut. Võrdluseks – eelnevatel aastatel on samaks numbriks olnud maksimaalselt kümme.

Patatsis ei osanud arvata, kust tüdrukutel järsku nii suur huvi tüürimeheameti vastu tekkis.

Ka Orissaare merendusklassi juhataja Evi Männik oli nõutu: “Võib-olla nad leiavad, et see töö on tasuv või et on põnev mööda erinevaid maid ja sadamaid sõita, ei oska tõesti öelda.”

Kool satub raskesse olukorda

Samas ei saa Lidia Patatsise sõnul veel enne 1. augustit kindlalt öelda, kas kõik avalduse teinud tüdrukud sügisel õpinguid alustavad.
“Võib-olla mõne jaoks on ülikoolidesse interneti kaudu avalduste esitamine kui arvutimäng,” selgitas Patatsis.

Kui tüdrukud aga tõsimeeli tahavadki tüürimeheks õppida, on neil sisseastumisel poiste ees eelis paremate lõputunnistuste näol. Kokku võetakse kooli vastu 70 tüürimeheks soovijat.

See seab kooli aga keerulisse olukorda. “Nelja-viie tüdrukuga me saaksime veel hakkama, aga 20-ga ei tea, mida teha,” rääkis Patatsis.

Peamine probleem seisnevat praktikakohtade leidmises. Nimelt ei soovi laevafirmad tüdrukuid väga hea meelega praktikale võtta. “Tavaliselt on kaptenid ju ikka meesterahvad,” selgitas Patatsis. Sel aastal lõpetas mere-akadeemia tüürimehe eriala kuus tüdrukut.

Saarlaste huvi oodatust väiksem

Seda, kui palju tüürimeheks ihkajate hulgas Saaremaa neide on, Patatsis öelda ei osanud. Evi Männik ütles, et sel aastal lõpetas Orissaare mereklassi küll üks tüdruk, kuid tema otsus pole Männikule teada. Üht tüürimeheks tahtjat Männik küll teab, kuid tema on poiss.

Lidia Patatsis lisas veel, et üldiselt on saarlaste osakaal mereakadeemiasse tahtjate seas nende jaoks väike. Eriti paneb teda imestama Orissaare mereklassi lõpetanute vähene huvi. Patatsise sõnul peaksid mereklassis õppijad olema potentsiaalsed nende kooli tulijad, kuid eilseks oli mereakadeemiasse avalduse esitanud vaid üks mereklassi lõpetanud poiss.

Evi Männik aga kommenteeris: “Ega kõik ei tahagi kõrgkooli.” Osa lõpetajaid läheb tema sõnul tööle, osa kaitseväkke. “Praegu on noortel nii palju võimalusi ja keegi ei välista, et nad paari aasta pärast kõrgkooli lähevad,” selgitas Männik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)