Komandandi tänava elanikud ei ole liiklusmärkidega rahul (2)

Komandandi tänava elanikud ei ole liiklusmärkidega rahul

KEELUST EI HOOLI: Kuigi Komandandi tänava otsas on üles seatud märk, mis keelab tänava ühel poolel peatumise, teevad paljud autojuhid seda endiselt, sulgedes majaelanikele koguni pääsu koduõue.

Kuressaare linna Komandandi tänava maja number kaheksa elanikud ei ole rahul esmaspäeval paigaldatud liiklusmärkidega, mis muutsid liikluskorraldust Komandandi tänava algusest kuni Torni tänavani.

Komandandi tänava ja Torni tänava ristmikule paigaldati märk – sissesõidu keeld, mis takistab inimestel, kes elavad Komandandi 8, otse koju keeramast. Teisel pool tänava otsas on märk, mis keelab ühel tänava poolel (trükikoja poolel) peatumise.

“Meie kojusõit pikenes 800 meetri võrra,” ütles nördinud elanik majast number 8, kellele märgi paigaldajad ütlesid, et tänava elanikud kogusid allkirju ja siis otsustati, et tehakse liikluskorralduses muudatused.
“Komandandi 8 ja 8A elanike käest ei ole keegi küsinud,” ütles mees, kes ei tahtnud oma nime lehes avaldada (nimi toimetusele teada).”Kui oli korteriühistute ümarlaud, siis linnavalitsuse ametnikud lubasid, et kui tuleb liikluses ümberkorraldusi, võetakse nendega kindlasti ühendust, kuid seda ei tehtud,” lisas mees.

Peatumine on nende maja ees keelatud ja kuna autosid mahub maja hoovi vaid viis, pole neil ka autosid kuhugi panna, sest maja ees nad enam parkida ei saa. Kuigi mehe sõnul on see pool tänavast nii lai, et seal võiksid autod parkida ka mõlemal pool. “Ei tohi kellegi heaolu teiste arvelt tõsta,” ütles mees, kelle sõnul liiklejad märki ikka ei vaata.

Linnainseneri kommentaari eile saada ei õnnestunud, kuna ta viibib puhkusel. Abilinnapea Kalle Koov ütles, et ta ei ole kahjuks parim inimene tehtud muudatust kommenteerima ning samuti ei osale ta ka linna liikluskomisjoni töös, kes eeldatavasti oma nõusoleku nimetatud liikluskorralduse muutmiseks andnud on, kuid ütles, et liikluskorralduse muutus teenib siiski laiemalt üldise ohutuse ja selles piirkonnas elavate inimeste huve.

“Asjale laiemalt vaadates on minule mõistetav kitsa tänava (milliseks Komandandi tn kahtlemata on) ühesuunaliseks muutmine, lisaks sellisel kitsal tänaval ühes küljes parkimise keelamine, sest kujutate ette hädaolukorda, kui operatiivsõidukil (tuletõrje; kiirabi) tuleb sõita tänavasse, millisel kahes küljes pargitud autod ning operatiivsõiduk enam nende vahelt läbi ei mahu,” selgitas Koov, kes oma töötamise ajal Kuressaare postkontori juhatajana on olnud pea analoogse situatsiooni tunnistajaks, kus prügiveoauto, tulles Komandandi tänava alguse poolt, ei mahtunud läbi autode vahelt Elioni hoone ja Komandandi 7 kohal ning olid sunnitud tagurpidi sõites tagasi minema.

“Mõelge nüüd, mis olnuks, kui see oleks olnud näiteks tuletõrjeauto,” ütles Koov, täpsustades, et tema kommentaar ei ole terve linnavalitsuse kommentaaar, selle saab linnavalitsuse nimel anda siiski isik(ud), kes otsustamise juures olid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)