Täna oo seitsmevennapäe

Mida hakata peale vanarahva tarkusega seitsmevennapäise ilma vihma ja päevapaiste suhte kohe – eks sii tuleb otsida see oma jaoks kõikse meeldivam seletus. Kui palju ja kas meitele veel vihma tegelikult tulemas oo, eks seda peab aeg näitama.

Siiamaale oo soare suurematel väliüritustel lihtsalt vedan. Vihma oo kallan kas enne või peale neid. Üleaedsete pulmapidu aakskid lubas ilmateade kõiksugu koledusi alates natuksest hallist taevast lõpetades kange kõueilmaga. Kohjapeal aga paistis särav päike, ümberrinki hiilisid ilmavigurid, üks vägev kõuepili müristas põhja poolt mööda. Voatad siis seda ilmaimet ja hakkad jälle mõtlema, misasi see juhus oo või misasi see vedamine päriselt oo.

Eetsidpidigid vedamist võib soovida kõikidele väliüritustele. Selle laupa, 12. juulil algusega kellu 19 peetse Põitse külas Uiekopli taluõue peal järjakordne Väike Videvikukontsert, mise peakülaliseks oo sellevoasta Eesti-Ukraina tulefolgi ansambel Svjata Vatra.

Soojenduseks tuleb tuju looma kapell Sõtsed. Kohja peale juhatavad teeviidad hakkavad peale Tamse bussipeatuse juurest ja istumise jaoks oo soovitav pehmemad küljealust omal kaasa võtta.

Svjata Vatra tegemiste ja olemuse kohe oo Muhulase lehtes pitkem jutt. Põnevad tegelased igatahes. Koosseisus oo Ruslan Trochynski trombooni, vikati, duduki ja lauluga; Kulno Malva akordioni, torupilli ja lauluga; Juhan Suits torupilli, vile, sarve ja parmupilliga; Silver Sepp perkussiooni, tarbuka, buhalo ja lauluga ja Kalle Kindel djembega.

Kut te nüüd mõtlete, et ma ise aru sai, mis pilla ma teitele ette lukesi, siis teite rahustuseks – ega es soan küll. Tuleb ikka vist ise kohja peale minna ja siis targemaks hakata.

Sellelsammal laupasel päeval, 12. juulil kellu 16 laulvad Muhu muuseumi õue peal Muhu segakoor ja Muhu meeste lauluansambel.
Muuseumis kestab paergus koostöös Muhu käsitööselsiga Oad ja Eed pitkema-aegne käsitöö tegemine ja õppemine iga päe kellu 10–17.

Neljabeiti kedratse, reedeti kojotse varraste peal, laupastel päevadel roositse, pühabäiti pannasse pättidele taldasid alla, esmaspäiti kojotse kangastelgede peal ja iga teisibe tikitse. Kessikuti tehasse erimoodi tegemisi, tuleva nädali 16. juulil värvitse taimedega. 27. juulini sõuke näputöödega toimetamine köib.

Koguva kunstitallis soab kuu lõpuni iga päe kellu 11–18 voadata näitust “Värvid, jazz, vein ja armastus” Piret Rohusaare maalidest.
Muhu turismi-infopunkt Liival Muhu kaubahoovis ootab ühendust võtma turismiettevõtjud, kis võiksid tuua oma tasuta reklaammaterjale. Infopunkt oo lahti iga päe kellu 11–17 sui lõpuni.

1. juulist hakkas hajaasustuse veeprogrammi taotluste vastuvõtt. 31. juuliks tuleb valda esita oma paberi peal taotlus, allkiri all. Toetust soab olemasolavate majapidamiste jaoks kaode ja joogiveetorustike ehitamiseks ja kaode jaoks tarblistele tehnilistele seadmetele. Toetust küsida võib sõuke inimene, kis elab kohjapeal vähemaste alates 1. jaanuarist 2008 ja inimene ise peab tasuma vähemaste 1/3 tööde maksumusest.

Kis tahab abikõlbulike kulude loetelu ja taotlemise tingimusi ligemalt uurida, siis nee oo regionaalministri 30. abrilli 2008 käskkirjas nr 59. Pealkiri oo “Hajaasustuse veeprogrammi programmdokument” ning selle soab kätte koa näiteks Muhu valla kodulehe või Saare maavalitsuse kodulehe pealt.

Muhu vallavalitsus annab veel teada, et vallamaja kassa oo 27. juulini suletud. Riigilõivud ja muud sõuksed maksed palutse kanda valla arveldusarvele, mis Muhu kodulehe peal kenaste antud. Tegemata ep tohiks jääda midagid.

Tegemistega oo kõikidega sedaviisi, et kõikse raskem oo pealehakkamine. Maatööde juures ilmaga võidu väljas oma asja aades tuleb vahel kallale mõte, et kellele seda kõike ikkagid taris oo. Eks see kõik kokku köib vist olelusvõitluse juure.

Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)