Abruka Maali ja Küla Karla tuuritavad mandrimaal

Abruka Maali ja Küla Karla tuuritavad mandrimaal

MAALI TUURITAB: Saarte peal hästi tuntud Abruka Maali naerutab eilsest alates mandrimaa rahvast estraadikavas, mille pani kokku humorist Raimo Aas.

Alates eilsest naerutavad Küla Karla ja Abruka Maali koos Raimo Aasa, Margus Lepa ja Margus Abeliga mandrimaa rahvast estraadikavaga.

“Kuna praegu käib üks igavene jändamine ümber ausamba, siis on kõige õigem ausammas ise püsti ajada,” ütles tuuri korraldaja Raimu Aas Oma Saarele estraadikava ideed tutvustades. “Venelastel on üks vanasõna: vägisi armsaks ei saa. Eestlastel on kombeks teha kõik risti vastupidi ja nii me mängime selle ümber. Et kus kõige vähem rahvast on, seal saab olema tulevikus ka minu ausammas. Karistuseks, et inimesed ei tulnud välja vaatama.”

Ausamba avamisele on aga kutsutud hulk rahvast, nende hulgas Saaremaalt Lea Kuldsepp alias Abruka Maali ja Hiiumaalt Jaanus Kõrv alias Küla Karla. Margus Abel mängib sotsiaalset joodikut, Margus Lepa selle isiku sõpra, kellele rajatakse ausammas ning Raimu Aasa poeg esitab noorte keeles ühe niisuguse numbri, et mis ta arvab niisugusest asjast, kui vanad inimesed hakkavad lolliks minema.

“Põhimõtteliselt on see vana ja hea estraadiga tutvustamine rahvale, et kõik ei ole ärapanemine,” sõnas Aas.
Abruka Maali ja Jaanus Kõrv on saarte peal tuntud ja head tegijad, aga mujal suhteliselt tundmatud. Sestap tahab Aas tutvustada neid ka mandrirahvale. Nii-öelda missioonitundest.

Kavas lööb kaasa Joel Steinfeldt. “Ma arvan, et on hea, kui me tiigrikutsut saame kõik siin laulda,” ütles Aas ja lisas, et tähtis on see, mis inimene laval teeb, mitte see, mis on tema tagapõhi.

Kavaga alustati Antslast ning sellega naerutatakse rahvast neliteist korda 9. juulist kuni 1. augustini. Tuldagu kohale või saadagu enesele ausammas!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)