Piirivalvurid tegelesid üheaegselt kahe merepäästeoperatsiooniga

Laupäeval sai Lääne piirivalvepiirkonna Kuressaare merevalvekeskuse korrapidaja häirekeskuse kaudu abipalve roolirikkega jahi Elaida kaptenilt ning seejärel tuli ka teade abivajavast purilaudurist.

Laupäeval kell 14.45 palus Eesti jahi Elaida kapten roolirikkega jahi toimetamiseks lähimasse sadamasse. Elaida sattus merehätta Väinameres toimunud purjeregati ajal Muhu saarelt umbes 10 kilomeetrit põhja suunas.

Merevalvekeskus andis abipalve edasi Haapsalu piirivalvekordoni korrapidajale ning piirivalvekaater koos toimkonnaga sõitis abivajajatele appi. Elaidal, kus viibis peale kapteni veel kolm meeskonnaliiget, oli ära kukkunud roolileht ning edasine liikumine merel ei olnud võimalik.

Kell 15.37, jõudes sündmuspaigale, said piirivalvurid uue hädateate, et Rohuküla sadama lähedal merevees vajab abi purilaudur, keda tuul kandis avamerele. Purilaudur oli vees ning tal ei olnud võimalik vinnata end purilauale. Inimelu päästmiseks sõitis piirivalvekaater kohe tagasi Rohuküla suunas ning Elaida jäi ankrusse. Elaida pardal olnud meeskonnaliikmete elu ja tervis ohus ei olnud.

Kell 16.10 teatati piirivalvele häirekeskuse kaudu, et purilaudur on juba omal jõul kaldale jõudnud ning piirivalvekaater suundus tagasi pukseerima Elaidat Haapsallu piirivalve kai äärde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)