Prisma teeb turu-uuringut supermarketi rajamiseks (2)

Eestis supermarketite ketti rajada sooviv Prisma kaubanduskett alustas turu-uuringuid kaupluse rajamiseks Kuressaarde.

Eelmisel nädalal pöördus Prisma Peremarket Kuressaare linnavalitsuse poole sooviga saada infot Kuressaare linnaosade elanike arvu kohta. “Soovime teada, kus inimesed rohkem paiknevad, et vaadata Kuressaares selle pilguga ringi, milline piirkond või koht võib olla sobiv poe ehitamiseks,” ütles Oma Saarele Prisma Peremarketi kommunikatsioonijuht Kadri Lainas.
Otsuse, millistesse Eesti linnadesse pood rajatakse, langetab ettevõte pärast turu-uuringuid ja tutvumist erinevate pakkumistega. Supermarketi ehitamise sihtgrupiks on vähemalt üle 10 000 elanikuga Eesti linnad.
Lainase sõnul pakub neile näiteks huvi, millised poed on juba eelnevalt olemas ja millised on kinnisvarapakkumised. “Oluline pole mitte ainult piisav pindala poe jaoks, vaid ka parkla jaoks peaks jääma piisavalt ruumi,” selgitas Lainas.

Lainase sõnul on nende eesmärgiks olla Eestis kõige odavamat hinnataset pakkuv supermarket. “Eesmärk on olla kindlasti odavam ka Säästumarketist,” lisas ta. Supermarket ehk kaubahall on jaekaubandusettevõte, kus müügipinda on kuni 2500 m² ning kus toidu- ja esmatarbekaupade osatähtsus moodustab kaks kolmandikku.

Soome Tarbijateühistute Keskühistule kuuluval Prismal on praegu Eestis vaid viis hüpermarketit, mis kõik asuvad Tallinnas. Prisma supermarketite kett hakkab Eestis nagu ka Soomes kandma nime S-Market.
Kuresaares avavad lähiajal uksed Rimi supermarket, Maxima kaubanduskeskus ja Säästumarket, tõenäoliselt järgmisel aastal on oodata Selveri laiendust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)