Lossipäev pakkus igasugust meelelahutust

Reedel vastu laupäeva südaööl alguse saanud Kuressaare lossi päev jätkus laupäeval türgi ajaloolise sõjakultuuri ansambli Mehter esinemisega ning teatraliseeritud poola, tšehhi ja soome rüütliklubide etteastete, ekskursioonidega mööda lossi legendirada. Kätt sai proovida vibulaskmises, lasta endale vermida ehe Arensburgi münt ning vaadata, kuidas käsitöölised valmistavad kõiksugu esemeid. Kui nimetada ära vaid mõned tegevused.

“Türklased rabasid mitte ainult muusikalise kvaliteedi, vaid ka mistahes olukorras kiire ümberkohandumisvõimega,” sõnas ürituste programmi kokkuseadja Raul Salumäe Saaremaa muuseumist. Tundub, et vaatama kogunenud publiku jaoks oli juba niivõrd kauge maa eksootika väärtuseks omaette.

Mustjala Sädemed pakkusid idamaist vaatemängulist vahepala, pärast mida astusid lavale poolakatest sõdijad.

“Poolakad olid oma tuntud tasemel, ainuüksi nende telklaager on lossipäevale palju juurde andnud,” lausus Salumäe ja samas tõi ekstra välja öise tuleneelajate ja -sülgajate etteaste.
Tšehhimaa rüütlite liikumine oli hästi paigas, etendus läbimõeldud ja erksa huumoriga läbi põimitud.

Arheoloog Ain Mäesalu demonstreeris eesti vanima tulirelva tänapäevast koopiat ning näitas vaatajaile, kuidas tulekivi ja taelaga saab püssi pauku tegema panna.

Kuressaare teatritrupp Funktsioon B esines koos vanamuusikaansambliga Rondo.

Päevase etenduse lõpetas mõlema maa rüütliklubide näidisvõitlus, kus katsuti omavahel rammu. Kuna tegemist oli teatraliseeritud etteastetega, ei olnud ilmselt vajadustki päriselt võidelda ning vaataja võis ühe silma kinni pigistada nii mõnegi võitlustehnilise nonsensi koha pealt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)