Kaarel Kruusmägi debüüt oli hõbemedali vääriline

Kaarel Kruusmägi debüüt oli hõbemedali vääriline

KOGEMUSI NAPIB: Esimesel võistlusel klassis 470 hõbemedali saanud Kaarel Kruusmägi sõnul jääb parem sõit vaid kogemuste vähesuse taha. Pildil harjutavad Kruusmägi-Pomerants kodustel Roomassaare vetel.

Reedest pühapäevani toimunud Viimsi meistrivõistluste regatil, mis on ühtlasi olümpiaklassidele Samsung Eesti karika I etapp, tegi oma esimese võistluse paadiklassis 470 Saaremaa merispordi seltsi purjetaja Kaarel Kruusmägi koos Marko Pomerantsiga (Rein Ottossoni purjespordikool).

Kaheksa aluse seas tulid Kruusmägi-Pomerants teiseks kaotades vaid PSS Maru all sõitvatele Maarjaliisa ja Eliise Umbile.

Vaatamata teisele kohale oli Kruusmägi oma paatkonna esinemisega rahul. “Väga hästi läks,” kinnitas alles paar kuud 470 peal sõitev Kruusmägi Oma Saarele. Seitsmes sõidus kohad 2, 2, 1, 1, 4, 4, 3 saanud Kruusmägi sõnul jäi parema koha saavutamine vaid vähese harjutamise taha.

“Me oleme nii vähe sõitnud,” ütles Laser klassi paadi 470 vastu vahetanud Kruusmägi. Ta märkis, et paadi kiiremini sõitma saamiseks on vaja rohkem kogemusi ning lisas muiates, et õdede Umbide võitmine on vaid aja küsimus.

Järgmise võistlusena on Kruusmägi-Pomerantsil kavas juuli lõpus toimuv juuniorite MM Poolas.
Laserilt 470-e peale istumist Kruusmägi ei kahetse. “Hetkel oli see õige otsus,” kinnitas mees.

Viimsi meistrivõistluste regatil osales 58 purjetajat 50 alusel. Laser Standard klassis võistles 10 sportlast, Laser Radial klassis 12 sportlast, Finn klassis 8 sportlast, 470 klassis 8 meeskonda, RS:X meeste klassis 4 sportlast ja RS:X U19 ja naiste klassis 8 sportlast.

Teistest saarlastest tõi medali RS:X klassis võistelnud Saaremaa Surfiklubi sõitja John Kaju, kes kaotas vaid olümpiale sõitvale Johannes Ahunale, kes võitis kõik sõidud. Kaju oli kõikides sõitudes teine.

Laser Radialil oli SMS esindaja Liina Kolk kuues. Kohad sõitudes olid 11, 5, 5, 4, 10, 9, 2.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)