Jahimehed lustisid peredega Kaalis (3)

Jahimehed lustisid peredega Kaalis

Pihtla jahimeestele ei olnud köieveos vastast ka sel aastal.

Sel nädalavahetusel Kaali meteoriidikraatri lähedal olnud jahimeeste kokkutulek oli kohalike sõnul suurim üritus, mis sealkandis korraldatud on. Kokkutulekust võtsid osa 18 jahiseltsi. Lisaks nendele võisid võistlustele kaasa elada ning tantsumuusikat nautida kõik selle kandi elanikud ja kraatrit uudistama tulnud turistid, nii et täpset inimeste arvu ei olnud võimalik välja tuua.

Kaali jahiseltsi korraldatud Saarte jahimeeste XIX kokkutulek toimus tänavu 4.–6. juulini, ning selle eesmärgiks oli välja selgitada Saaremaa aktiivsemad ja sportlikumad jahimehed, kel tuleb vabariiklikul kokkutulekul 18.–20. juulil Järvamaal esindada saarlasi ja muhulasi.

Loositi Saaremaa jahimees 2007

Avapäeva õhtul loositi ka Saaremaa jahimees 2007. Sellele tiitlile kandideerisid parimad väikeulukite küttijad, kes olid ritta seatud vastavalt saakloomade arvule. Kuue parima seast loositi võitja, kes saab autasuks jahirelva ja 12 000 krooni suuruse preemia. Loosiõnn naeratas Andi Lemberile Pihtlast.

Kaks päeva täis huvitavaid võistlusalasid

Üks ala, laagri kujundus, sai alguse kohalesaabumise hetkest ja lõppes teise päeva õhtul. Igal jahiseltsil tuli oma telklaagri territoorium tähistada, kasutades kaasa võetud materjali. Võitis Pihtla jahiseltsi telklaagri kujundus.
Esimeseks võistluseks oli juhtkonna mitmevõistlus, millest pidi osa võtma iga jahiseltsi esimees või juhatuse liige.
Reede õhtu lõppes karaoke võistlusega, kus oli edukaim Valjala jahiselts, ning seejärel läks tantsuks.

Teine päev algas varakult. Pärast avatseremooniat ja lipuheiskamist läks lahti jahimeeste mitmevõistlus, mille võit läks Valjala jahiseltsile. Pärast lõunat algas köieveomeeskondade kaalumine. Meeskonna kogukaal pidi olema 600 ( +/- 20) kg. Seega pääses oma seltsi eest võistlema kuus kuni kaheksa meest. Selle ala võitis ülekaalukalt Piht-la jahiselts.

Pihtla võitis ka jahindusalase viktoriini. Sportingus ning kuulipüssilaskmises oli kõige edukam Karja jahiselts, kes võitis ka sangpommi tõstmise.
Kõikide alade võidud koondati staabitelgi juurde kõigile nähtavassse tabelisse.

Kokkuvõttes oli lõpptulemustes kolm parimat järgmised jahiseltsid: 1. Laimjala, 2. Pihtla, 3. Pärsama.
Autasustamine lõppes ilutulestikuga ja algas õhtune pidu, kus tantsuks mängis ansambel.

Sel ajal, kui vanemad võistlesid, tegelesid lastega Katrin Karu ja Annika Aab Lustjalast, kes korraldasid lastele võistlusi ning hoidsid silma peal batuudihüpetel. “12 tundi järjest on batuudil järjekord,” naeris Katrin Karu.
Korraldajad jäid üritusega rahule. “Alati saab paremini, aga üldiselt oleme rahul,” ütles Andrus Lopp Kaali jahiseltsist.

Ürituse luges kordaläinuks ka Saarte jahiseltsi esindaja Ilmo Torn. “Üritus läks korda ning korraldajad said hakkama,” ütles ta oma lõpukõnes. “Ilm ka tellitud, see paar piiska vihma, mis siin hommikul tulla üritas, lükati ka tagasi,” naeris ta.

Aplausiga korraldajatele läksid jahimehed oma asju pakkima. Järgmisel aastal kogunetakse Kihelkonnal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)