Noorte huvikeskus kolis suveks randa

Noorte huvikeskus kolis suveks randa

TITERANNAST SAI NOORTE HUVIKESKUS: Augusti alguseni saavad Kuressaare noored iga nädal teisipäevast neljapäevani vaba aega sisustada rannas ning tegevust on neil Titerannas rohkem kui küll.

Juuni lõpust augusti alguseni toimub Kuressaare noorte huvikeskuse projekt “Noortekeskus kolib suveks randa”, mille eesmärgiks on saada noored arvutiekraanide eest mere äärde.

25. juunil alanud ettevõtmine “Ära kuiva, koli randa” toimub iga nädal teisipäevast neljapäevani ning lõppeb merepäevade algusega 1. augustil. Kogu tegevus toimub Titerannas.

Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialisti Lindia Lallo sõnul on noorte jaoks välja mõeldud kõikvõimalikke tegevusi alates erinevatest kunstivaldkondadest kuni pallimängudeni. Kuna ürituste kava võib muutuda, tasub sel silma peal hoida allpool toodud internetiaadressidel.

Lisaks kavas välja toodud tegevustele saab kohapeal laenutada rulluiske, jalgrattaid, lauamänge, sporditarvikuid ja teisi vahendeid. Tegevuskulude katmiseks on Kuressaare linnavalitsus eraldanud 17 000 krooni. Projekt annab võimaluse ka puuetega lastel oma tavapärasest keskkonnast väljuda ning huvipakkuvaid tegevusi leida.

Ootamatult suur huvi

Huvikeskuse noorsootöötaja Lii Vanema ja linnavalitsuse noorsootöö spetsialisti Lindia Lallo sõnul on senine huvi rannaprojekti vastu olnud uskumatult suur. Näiteks eelmise kolmapäeva jooksul käis rannas nende juurest läbi üle 60 noore.

Huvikeskuse jaoks on see esimene taoline projekt ning Lindia Lallo sõnul on huvikeskuse randa kolimine seni täielikult õnnestunud. Lisaks Eesti lastele on Vanema ja Lallo sõnul rannas käinud ka välismaalasi, laste vanused varieeruvad paarist aastast 15–16-ni.

Rannaprojekti lõpp on üleminekuks merepäevadele. Projektile tõmmatakse joon alla suure vahupeoga, mis on noorsootöötajate hinnangul esimene Kuressaares toimuv noortele suunatud taoline pidu.

Lisainfot ja ajakavasid saab näha internetileheküljelt www.klubi.pri.ee . Nädalakavad on üleval ka Kuressaare Sõnumites ja internetiaadressil www.kuressaare.ee .

Jakob Prii, Kersti Kukk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)