Minister tehku silmad lahti (5)

Minister tehku silmad lahti

 

Sain selle loo kirjutamiseks inspiratsiooni 2. juuli Eesti Päevalehest. Mõtteid tekitasid artiklid Juulis pole omavalitsustesse asja ja Väikesed omavalitsused, hakake liituma! Esimene ajakirjanikult, teine liitumise läbi teinud omavalitsuse juhilt.

Ajakirjaniku artiklis jahmatas mind kui kauaaegset vallavanemat ja praegust volikogu esimeest viimane lõik, kus tsiteeritakse regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri sõnu. Minister soovitab väikestel omavalitsustel võtta puhkuste planeerimisel eeskuju kütusetanklatelt. Tsiteerin päevalehes ministri poolt väljaöeldut: “Me oleksime suhteliselt imestunud, kui bensiinijaam otsustaks mõnes väikeses kohas kollektiivpuhkuse kasuks”.

Kus kohas väikestes maakohtades need tanklad veel järel on? Need kadusid kaardilt Eesti Vabariigi olematu regionaalpoliitika tõttu vähemalt 10 aastat tagasi. Isegi kui kusagil suuremas asulas neid leidub, siis on tanklas ikka tööl mitu tankijat, kes töötavad vahetustega.

Aga alla tuhande elanikuga vallas ei ole vahetustega vallavanemat, maakorraldajat, ehitusnõunikku, vallasekretäri ega sotsiaaltöötajat. Need tööd, mis vaja, tehakse ära vaikselt puhkuse ajal ja oma pere kõrvalt. Loomulikult puhkuseseadust eirates. Aga mis üle jääb?

Järjekordne regionaalminister tõestab seda, et ta ei ole omavalitsustele mitte koostööpartner, vaid näppu vibutav isa.

Soovitan hr Kiisleril võtta korraks peast ära regionaalministri ametimüts, mis talle silmile on kukkunud, ja lugeda sama päeva lehest seda artiklit, mille on kirjutanud Saarde vallavolikogu esimees hr Väino Lill. Asjalik lugemine igatahes!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)