Kuressaare saab raha 5. lasteaia remondiks (1)

Lasteaiakohtade meetmete komisjon eraldab 2009. aastal 18,8 miljonit krooni Kuressaare 5. lasteaia hoone renoveerimiseks, millele lisandub sama suur omaosalus.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe ütles Oma Saarele, et 5. lasteaia renoveerimisprojekt on meetme komisjonis tehtud ettepaneku kohaselt toodud 2010. aastalt 2009. aastal toetatavate projektide hulka. “See tuli meeldiva üllatusena, sest objekt on ju kriitilises olukorras,” ütles Salumäe, kelle sõnul sai projekt komisjonilt väga kõrge hinnangu.

Lisaks lasteaiakohtade meetmele kuulub 5. lasteaed jätkuvalt ka KOIT kava esimese taotlusvooru reservprojektide hulka, kuid raha saamine antud kavast on siiski nullilähedane.

Teine võimalus raha hankimiseks on KOIT kava teine taotlusvoor, ent sellisel juhul lükkub lasteaiahoone renoveerimine aastasse 2011 või 2012. KOIT kava eeliseks on Salumäe sõnul väiksem omaosalus (vastavalt 15 ja 50 protsenti), kuid kriitilises seisus oleva hoone puhul on mõistlik eelistada kiiremat võimalust odavamale.

Seega peab linnavolikogu vaatama ümber oma otsuse kaasrahastamise kohta 2010.–2011. aasta eelarvest ning leidma selleks vahendid juba 2009. a eelarvest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)