Paljajalu arsti juurest koju (20)

Paljajalu arsti juurest koju

 

SA Kuressaare Haigla polikliiniku arstikabinettide ustele on ilmunud ravimifirma HEXTAL reklaamplakatid – VÄLISJALATSITES MITTE SISENEDA.

Istusin arsti kabineti ukse taga ja mõtisklesin, milleks kohustab mind selline üleskutse. See ei ole normatiivakt, seda ei ole allkirjastanud SA juht. Tähendab – reklaam. Reklaam on aga lugemiseks vabatahtlik, sest me saame igal päeval mingit reklaami postkasti ja kõik teavad, kuidas sellega käitutakse – hoovil asuvasse kasti, kuhu kogutakse makulatuuri.

Aga ikkagi polikliinik, mida teha?

Ei tea, kuidas reageerib arsti õde, kui ma ei ole välisjalatseid ära võtnud jalast, kas ei lubagi arsti juurde, nagu oleks reklaamplakat olulisem sellest, miks ma arsti juurde läksin. Kui ta lubab mind ikkagi arsti juurde, siis milleks selline reklaamsilt uksel?

Hea küll, ma olen maalt ja hobusega ning võtan tõsiselt reklaamplakatit, mis arsti uksel – VÄLISJALATSITES MITTE SISENEDA. Tähendab, jätan oma välisjalatsid ukse taha. Ühel maksavad need 20 krooni ja firma on Second Hand, teisel 2000 krooni ja ABC King.

Arsti kabinetist väljudes võib meid oodata külm dušš: jalavarje pole enam. Kui neid aga arstikabinetist väljudes enam ei ole, siis millise summa maksab polikliinik patsiendile? Õues sajab lörtsi ja minna on pikk tee, kuidas sa vaene hing sokipöisel ikka lähed? Miks siis meiega nii käitutakse?

Kui ei tohi minna välisjalatsites arsti kabinetti, siis loogiliselt võib teha järelduse, et neid ruume ei koristata piisavalt tihti ja sinna võib tekkida pori. Kuigi selleks ajaks, et arsti kabinetti jõuda, oleme suhteliselt pika maa liikunud mööda koridore ja meie jalgadel olev porikübe on ammu kadunud.

Kui sageli koristatakse?

Küll tekib aga teine küsimus, kui neid ruume nii harva koristatakse, siis kas on keegi sinna natuke aega tagasi oma tuberkuloosipisikuid sisaldava süljeläraka maha pannud? On see ära koristatud, et need väikesed batsillid ei haakuks minu mõnusalt pehme sokiga.

Hea küll, jätame need probleemid kõrvale. Inimene läheb arsti juurde ikka ja alati kui külla, paneb selga oma parema riide, jalga parema jalatsi. Võttes arsti kabineti ukse taga oma kingad või saapad jalast ära, peab ta need hiljem ju ka jälle jalga saama.

Ma ei ole ühegi arstikabineti ukse taga näinud kingalusikat ja veel pika varrega. Meil kõigil on vahel mõni puue, kes paks, kellel puusaliiges haige, kellel põlveliiges vahetatud. Kodus on ta oma jalatsid pereliikmete juuresolekul või abiga jalga saanud, aga arsti kabineti ukse taga? Kas on ikkagi soliidne, kui lipsuga härrasmees või soliidne vanadaam peab omale jalanõusid jalga pannes põlvitama ja väänlema põrandal teiste inimeste silme all.

Tekib küsimus: MIKS

Järsku käiks koristaja paar korda tihedamini lapiga mööda arsti kabinetti ning need HEXTAL reklaamlehed annaks in corpore peale raviasutusse saabumist makulatuuri.

Helmut Sääsk
helmut.saask@mail.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)