Nunnakloostri ehitushankele laekus kolm pakkumust

Orissaare vallas Ööriku köstrimajas avatava nunnakloostri ehitushankele laekus kolm pakkumust, klooster loodetakse avada enne talve.

EAÕK ülempreester Andreas Põld ütles Oma Saarele, et hankel osalevad ainult Orissaare valla ehitusfirmad ning võitja valitakse välja juuli esimesel poolel.

Isa Andrease sõnul lähevad kõik asjad siiani plaanipäraselt. Köstrimaja peaks valmis saama oktoobrikuuks ning enne talve tahetakse nunnad sisse kolida.

Vaimuliku sõnul hakkab rajatav klooster asuma XIX sajandi keskel ehitatud ja viimased viiskümmend aastat tühjalt seisnud köstrimajas, mis vajab kapitaalremonti. “Esialgu mahuks sinna elama kolm-neli nunna, kuid vajadusel saab kloostrikompleksi laiendada,” rääkis ta.

Kloostri juhendajaks saab välismaalasest endine ülikooli professor, kes on vajadusel valmis ära õppima ka eesti keele.

Nunnade põhiliseks tegevuseks on palvetamine ja töö. Saaremaal võiksid nunnad tegeleda näiteks ravimtaimede kasvatamise ja kogumise, aiapidamisel põhineva mooside või kirikuveinide valmistamisega. Nunnade tegevus võib olla ka vaimsemat laadi nagu ikoonide maalimine või kirikutekstiili valmistamine.

Orissaare valda rajatava nunnakloostri näol on tegemist esimese Eestis taasiseseisvumise järel rajatud EAÕK kloostriga. Ööriku on kloostri rajamiseks sobiv paik, kuna asub kõrvalises kohas ja on samas inimestele ligipääsetav. Ka on piirkonnas olemas õigeusukogudus ning sealsed inimesed on harjunud õigeusu ja selle traditsioonidega.

Jakob Prii

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)