Neli Läänemere saart peavad Tehumardil noortelaagrit

Neli Läänemere saart peavad Tehumardil noortelaagrit

SAAREMAALT SÕPRU LEIDMA: Rügenilt, Gotlandilt, Hiiumaalt ja Saaremaalt kokku tulnud noored loodavad viis päeva Tehumardil kestvast laagrist peale saarte ajaloo ja kultuuriga tutvumise ka vahvat seltsielu.

Krussis juustega Saaremaa poiss Taavi Turk seisab keset laagriplatsi ja seletab ilusa saaremaise aktsendiga vürtsitatud inglise keeles, kuidas rongkäigus seisma peab. Saaremaa kõige ees ning Gotland, Rügen ja Hiiumaa ilusasti sabas.

Nii avati eile hommikul esimest korda Saaremaal Tehumardil toimuv B7 noortelaager. Seitsmest Läänemere saarest oli kohal neli: Saaremaa, Hiiumaa, Rügen ja Gotland. Teistel saartel puudus laagriülema Inga Teäri sõnul aeg ja tahtmine Saaremaale sõitmiseks. Kohal olevad neli saart ongi aktiivsemad B7 üritustel osavõtjad, lisas Teär.

Laagris tutvutakse eelkõige saarte kultuuri, ajaloo ja keskkonnaga. Eilne avamispäev kandis keskkonnapäeva nime. Õhtul toimus “intropidu”, mille raames valmistati kodumaistest rahvustoitudest valmistatud suupisteid. Täna on laagrilistel kultuuripäev koos õhtuse saarte poppmuusikat tutvustava peoga ning homme ootab ees ajaloopäev.

Laagris osalevad lapsed otsivad peale kultuuri ja vaatamisväärsuste laagrist ka vahvat seltsielu. Gotlandilt Saaremaale sõitnud Tim, kes viibib üldse esimest korda välismaal, tuli laagrisse just lõbustusi otsima. Timi sõnul tunneb ta end Saaremaal väga koduselt, kuna siinne loodus ja õhkkond meenutab tema kodusaart.

Nelja saart rongkäigu avamiseks juhtinud Taavi Turk oli kohal ka aasta eest Gotlandil toimunud laagris. Seal sai tema sõnul koos Inga Teäriga mõeldud, et järgmisel aastal tuleb korraldada Saaremaal tõsiselt hea laager. Nüüd on saarlased hulga vaeva näinud ja 5 päeva kestev laager on juba avatud.

Kõik noored on laagri õnnestumisele kaasa aidanud ja oma pea ning käega abiks olnud. “Meil siin mõttetuid inimesi ei ole, kõik teevad midagi,” iseloomustas Turk laagriseltskonda. Hoolimata sellest, et esimese päevaga ei olnud omavaheline sõpruse otsimine veel täie hooga käima läinud, usub Turk siiski laagri õnnestumisesse ja sellesse, et laager saab olema nii lahe, nagu eelmisel aastal Gotlandil unistatud sai.

Turki sõnul oli tseremo-niaalne avamine sõnavõttude ja lipuheiskamisega Saaremaa mändide vahel just õige tunde kätte saamiseks. Avamisel tutvustas rahvatantsuansambel Õieti sõbralikele Läänemere saartele Eesti rahvatantsu ning Maria Väli esitas oma elus juba loendamatutel kordadel lauldud mitteametliku Saaremaa hümni “Saaremaa valss”.

Rahvatantsijad andsid päkkadele valu, ning seelikud tõusid juba õige kõrgele. Saare neiu naba jäi aga Gotlandi ja Rügeni poistel veel siiski nägemata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)