Muhu Seiklusklubi sai loa tegutseda Piiri endise sõjaväeosa maa-alal

Muhu Seiklusklubi sai loa tegutseda Piiri endise sõjaväeosa maa-alal

LÄHEB MÄRULIKS: Möödunud aastal peeti esimene Muhu Motomärul vana sõjaväeosa territooriumil Liival.

Üleeile, 1. juulil allkirjastasid Riigimetsa Majandamise Keskus ja Muhu vald Muhus Piiri külas asuva endise Nõukogude sõjaväeosa maa-ala kasutamise lepingu. Selle kohaselt saab kõnealuse piirkonna haldajaks Muhu vald ja MTÜ Muhu Seiklusklubi saab oma tegevust arendama hakata.

MTÜ Muhu Seiklusklubi mõte sai alguse läinud talvel Saare maakonna noorsootöötajate nõupidamisel, kus huvihariduse ja noorsootöö peaspetsialist Inga Teär käis välja mõtte Saare maakonna oma seiklusraja loomise kohta. Mõtte sünni juures olid Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik ja noortekeskuse ringijuhendaja Helen Pihl, kelle ettepanekul hakati maad kuulama seiklusraja loomise võimaluse kohta Muhusse Piiri vanasse sõjaväeosasse.

Muhu noortekeskus hakkas asja ajama Muhu vallaga ja RMKga, kellele antud maa-ala kuulub. Palju aitasid kaasa Arvo Vaga ja Paavo Aavik. Et tegutsemisvõimalused oleksid suuremad, loodigi MTÜ Muhu Seiklusklubi, mis lähitulevikus plaanib kohapeale ehitada seiklusraja, samuti planeeritakse Piiril hakata korraldama erinevaid kultuuriüritusi nii noortele kui vanematele.

Seiklusklubisse kuuluvad peale Arnek Grubniku ja Helen Pihli veel Paavo Aavik, Jaak Toomsalu ja Kaupo Tüür. Kaks viimatinimetatud noormeest, Jaak Toomsalu ja Kaupo Tüür korraldasid möödunud aastal palju vabatahtlikke kaasates Liiva endise sõjaväeosa territooriumil esimese Muhu Motomäruli. Motomärul läks oodatust paremini ja nii plaaniti sel aastal seda korrata.

Tänavu ehitati rada Piiri endisesse sõjaväeosasse, kuhu sai teha märksa tehnilisema ja mõnusamalt kulgeva raja. Territoorium kogu ürituse korraldamiseks on oluliselt suurem. Raja pikkuseks on sel aastal 1,8 km, sinna mahub 8 parempoolset ja 6 vasakpoolset kurvi, 12 hüpekat ja 2 märgala. Pinnakatteks on muld, liiv, kruus ja muda.

Selle aasta ürituse korraldamisel toetasid tublisti Muhu vald, Paavo Aavik firmaga Collester OÜ, Muhu noortekeskus ja paljud vabatahtlikud. Muhu Motomärul toimub 5. juulil. Võistluspäev algab 11.00 ja lõppeb 20.00, peale seda läheb tõsiseks muusikaliseks märuliks. Prognoositav võistlejate arv on ca 100, sealhulgas Eesti Motospordi Föderatsiooni sõitjad ja sportlased ka väljastpoolt Eesti vabariigi piiri. Võistlusklassid on jagatud neljaks: 1. Motokross (125cc–450cc), 2. ATV-d (Qvad ja ATV koos), 3. Endurod, 4. Pitbike. Pitbikede masinaklassis pole ära määratletud vanusepiiri, vaid masinad kuni 50cc.

Võistluspäeva lõpetavad rajubändid, sh The Belka ja ansambel Raisk. Sportlaste tehnoalas möllavad Redbull’i tüdrukud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)