Linlased lahkuvad Kuressaarest (4)

2008. aasta esimese kuue kuu jooksul on Kuressaarest lahkunud pea sama palju inimesi kui kogu eelmise aasta jooksul kokku.

Rahvastikuregistri värskete andmete kohaselt jätkub inimeste väljavool Saaremaalt. 1. juuli seisuga elab Saaremaal 36 252 hinge, nendest 15 104 omavad sissekirjutust Kuressaares.

Võrreldes käimasoleva aasta algusega on Saaremaa rahvaarv vähenenud 82 inimese võrra. Kuressaare tänavate tolmu pühkis aga sama ajaga jalgelt 69 hinge. Võrdluseks lahkus terve eelneva aasta jooksul Kuressaarest 85 elanikku. Linlaste arvu suure languse põhjuseks võib pidada suurt ümberasumist Kaarma valda.

Kaarma elanike arv on viimase kuue kuuga suurenenud 57 inimese võrra, mis on 4 võrra väiksem number kui kogu 2007. aasta juurdekasv. Valla elanike arv suureneb aga just kuressaarlaste arvelt. Kaarma valla kantselei vanemspetsialisti Gersta Kaasiku andmetel on poolaasta jooksul linnast valda kolinud 77 ja Kaarmalt omakorda Kuressaarde 27 inimest.

Saare maavalitsuse perekonnaseisuosakonna registripidaja Laine Salk ütles, linnas oli langus tõesti järsk. Paljud inimesed lahkuvad ka mandrile või Soome ja tihti minnakse ka koos peredega. Sageli ei kirjutata end aga seetõttu veel Saaremaalt välja. Salk lisas, et palju on lahkujate seas just noori, kes lähevad õppima või tööle.

2007. aasta jooksul lahkus Saaremaalt kokku 221 inimest, mida on üle kahe korra enam, kui sellel poolaastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)