Ruhnu saare koolilapsed külastasid šokolaadikaru sünnimaad

Ruhnu saare koolilapsed külastasid šokolaadikaru sünnimaad

ŠOKOLAADIKARU SÜNNIMAAL: Ruhnu koolipere käis legendaarseks muutunud mõmmiku sünnimaal.

Juuni alguses sõitsid šokolaaditootja Laima kutsel Lätimaale kõik Ruhnu kooli kümme last, kellele tutvustati Laima tehast ja šokolaadimuuseumi ning korraldati ekskursioone Siguldas, Riia vanalinnas ja loomaaias.

Laima turundusjuhi Dace Kokina sõnul kutsusid Laima esindajad möödunud jõulude ajal Ruhnu saarel käies kõiki kohalikke lapsi suvel Lätti külla. “Ruhnu laste soov Lätti tulla ja teiste vaatamisväärsuste kõrval ka Laima šokolaaditehast külastada oli tõepoolest väga suur,” ütles Kokina. “Oleme veendunud, et lapsed ei unusta neid kahte päeva Lätis, ettevalmistatud programm oli põnev ja tihe.”

Külaskäigu esimesel päeval käisid lapsed Vidzeme piirkonnas ja tutvusid Sigulda maaliliste vaadetega. Teisel päeval korraldati ekskursioon Laima šokolaadimuuseumi ning näidati töökäiku Laima tootmisliinil. Lisaks oli lastel võimalus tutvuda Riia vanalinnaga ja veeta aega Riia loomaaias.

Šokolaadikaru sünnimaal käisid kõik Ruhnu põhikooli kümme last vanuses 8–14 aastat. Lastega kaasas olnud õpetaja Kadri Tukk kinnitas, et šokolaaditehase kõrval jättis lastele kustumatu mulje rennisõit Siguldas.

“Programmis ei olnud küll ette nähtud automuuseumi külastamist, kuid omaalgatuslikult käisime ka seal. Lisaks leidsid lapsed, et ka hostel, kus nad ööbisid, oli vahva ja põnev. Sai kodust eemal olla ning see on ikka huvitav. Selles vanuses lapsi ajalugu eriti ei paelu, tahaks ikka ise midagi vägevat teha ja korraldada. Samas aga kui õpetajad pärast bussis ekskursioonidel räägitu kohta küsimusi küsisid, teadsid lapsed vastuseid küll. Üldiselt jäid kõik väga rahule.”

Läti magusatootja Laima ja Ruhnu saare sõprus sai alguse 2006. aasta aprillikuus, mil kalurid märkasid Riia lahes jääpangal Ruhnu saare poole triivivat karu. Aasta hiljem, 2007. aasta aprillis kinkis Laima Ruhnu elanikele Lätist pärit karu kangelasliku teekonna aastapäeva tähistamiseks 36 kg kaaluva šokolaadist karu. Möödunud aasta jõulude ajal võeti šokolaadist karu tükkideks ning söödi ära ning seda asendab nüüd saare muuseumis šokolaadikaru kipsist valmistatud koopia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)