Eesti tuuliseimal golfiväljakul tehakse avalöök augustis

Eesti tuuliseimal golfiväljakul tehakse avalöök augustis

VÕIMALUS HARJUTAMISEKS: Golfisõber Mati Tasa jaoks on Saare Golf ideaalne võimalus harjutamiseks kodusaarel.

Kuressaarde rajatav Saare golfiväljak on pea sajaprotsendiliselt valmis. Klubi treeneri Marko Kummi sõnul on valmiv golfikeskus ilmselt Eesti tuuliseim, mis muudab siin mängimise huvitavaks.

Kui Saare Golfi aktsionäridele ja klubiliikmetele on kavas keskuse valmimisest raporteerida 20. juunil, siis suuremad avapidustused toimuvad augustis.

Saare Golfi töötajate sõnul on praegu peamiseks probleemiks aga nende linnakodanike takistamine, kes tavatsevad golfiradadel jalgratastega sõitmas käia.

Kaks nädalat veel

Saaremaa esimene 18 rajaga golfiväljak on peaaegu et valmis. Valmistatakse ette veel viimaseid radu ja kerkimas on klubihoone. “Hakkame vaikselt otsi kokku tõmbama,” kinnitab Saaremaa Golfi AS-i juhatuse liige Aivar Aru. Juuni 20. päevaks peab asi Aru kinnitusel nii valmis olema, et saab teatada üldehitustööde lõpetamisest. Kõpitsemist siin-seal ja personali väljakoolitamist jätkub terveks suveks.

Tuul teeb asja huvitavaks

Saare Golfi treeneriks tulnud, Soomes ja Inglismaal õppinud ja töötanud Marko Kumm alustas eile siinsel väljakul oma esimese green card’i kursusega, mille läbimine on eelduseks, et golfiväljakule üleüldse mängima pääseks.

Kummi sõnul on Soome parimate arhitektide välja mõeldud golfirada igati tasemel ja huvitav. “Hästi läbimõeldud väljak,” kiitis Kumm. Tema arvates teeb siinsel golfiväljakul mängimise eriti põnevaks tugev ja keerutav tuul, mis selle spordiala juures olulist rolli mängib.

Kumm räägib, kuidas ta hiljuti tugeva tuulega avalööki tehes pidi arvestama, et pall muudab kurssi ligi 10 meetri ulatuses. Treeneri arvates Eestis teist nii tuulist väljakut ei leidu.

Pole rattaga sõitmise koht

Mõni aeg tagasi oli golfiväljakute suurim probleem väljakul tuhninud metssead. Nüüdseks on pahandusi tegema hakanud inimesed. Aivar Aru sõnul on iga päev tegemist, et peletada eemale mööda golfiradu ratastega sõitvaid või sinna jalutama tulevaid inimesi.

Golfikeskuses on jalutamiseks ja rattasõiduks eraldi teed ning golfiradadele mittemängijatel asja ei ole. Aru kinnitusel ei lähe isegi golfar väljakule muidu kui palli lööma, aga mitte niisama jalutama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)