Kuressaare suvemuusika kutsub taas

Kuressaare suvemuusika kutsub taas

 

Kuressaare Suvemuusika jätkab ajaloolist, 1866. aastast pärit pargimuusika traditsiooni, mis taaselustati 1997. aastal. Publikul on olnud võimalus nautida kontserte erinevatelt eesti muusikakollektiividelt, nagu ERSO, Pärnu linnaorkester; Harjumaa noorte keelpilliorkester, Rakvere saksofonikvartett, Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkester, Kuressaare linnaorkester.

2008. aasta suvemuusika kavas on 6 tasuta kontserti, mis on oma sisult seotud Eesti vabariigi 90. aastapäevaga. Esinevad mitmed puhkpilliorkestrid ja -ansamblid kui eesti puhkpillimuusika järjepidevuse kandjad: Nissi Trollid, Nõmme Brass ja Kuressaare muusikakooli brassansambel, Tapa linnaorkester, Kuressaare linnaorkester ning saksofonikvartett SaxEst koos vokaal-solist Meribel Müürsepaga. Lisaks Nõmme, Tartu I ja Kuressaare muusikakoolide noortest muusikaõppuritest koosnevad kammerorkestrid koos mitmete solistidega.

2008. aasta suvemuusika projekt saab teoks tänu Kuressaare linnavalitsusele, Kuressaare Kultuurivarale, Kuressaare muusikakoolile ja Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali ekspertgrupile. Projekti kunstiliseks juhiks on Matis Männa.

Esimene kontsert on laupäeval, 07. juunil kell 17 pargi kõlakojas. Esinevad puhkpilliorkestrid Nissi Trollid, Kuressaare Brass, Nõmme Brass, kaastegev naiskoor Vaiva Talsist.

Katre Roolaht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)