Tule saarele sa…

Tule saarele sa…

 

Reisimist peetakse tänapäeval elu lahutamatuks osaks, seda eelkõige arenenud maades. Üheks turismi populaarsuse kiire kasvu põhjuseks on järjest pingelisem ja stressirohkem igapäevaelu, mistõttu inimesed otsivad võimalusi reisidel lõõgastuda ja uusi elamusi kogeda.

Maailma Turismiorganisatsiooni prognoosi kohaselt muutuvad inimeste puhkused lühemaks, kuid sagedasemaks. Seetõttu väheneb ühele reisile kulutatav summa, ent kulutused ühe reisipäeva kohta jäävad praegusele tasemele, sest inimesed tarbivad kõrgema kvaliteediga ja kallimaid teenuseid. Pingelisem elurütm suurendab ka lõõgastavaid protseduure pakkuvate puhkusevõimaluste populaarsust.

Rohkesti suvesündmusi

Alanud turismihooaeg Saare maakonnas toob endaga kaasa rohkearvuliselt külalisi ja huvitavaid suvesündmusi. Toimuvad Saaremaa ooperipäevad, Kuressaare lossi päev, suvemuusikakontserdid, Saaremaa valsifestival, Kuressaare merepäevad, Kihelkonna kirikumuusikapäevad, Muhu tulevikumuusikafestival, Leisi Õlletoober jne.

Saaremaa pakub avastamiseks kultuuri- ja ajaloolisi paiku, õppe-matkaradu, loodusesõber leiab huvitavaid taimekooslusi, erinevaid sootüüpe, uurib putukate, lindude ja loomade elu. Saaremaal saab puhata, hingata värsket õhku, maandada stressi, maiustada marjadega ja lihtsalt olla looduses. Paadiga pääseb Vilsandile, Abrukale, eritellimusel Vahase saarele ja Kõinastu laiule. Pärast ergutavat päeva on võimalik nautida saunamõnusid.

Saare maakonnas on üheksa spaahotelli

Neist seitse asub Kuressaares. Spaades pakutakse head enesetunnet ja positiivseid emotsioone andvaid raviteenuseid ning spetsiaalseid kehahooldusprotseduure. Pakutavatest spaateenustest saab osa nii kohalik kogukond kui ka maakonna külastaja.

Tänapäeval räägitakse üha rohkem welness- ehk heaolu spaast. Heaolu on seisund, kus inimene tunneb, et on rahuldatud tema füüsilised, vaimsed ja sotsiaalsed vajadused.

Heaolu on seotud igapäevaste aspektidega nagu võime lõdvestuda, rahulik uni, energiavarud, hea ainevahetus – tegelikult kõigega, mis tähendab hästi funktsioneerivat organismi. Nii tunneb inimene vähem vajadust aseainete (maiustused, alkohol, tubakas) või ka antidepressantide järele. Tänu uutele avatud tervisekeskustele on paranenud aktiivse puhkuse veetmise võimaluste mitmekesisus.

Saare golfikeskus kutsub

Käesoleva aasta maikuus avas Saare golfikeskus golfiväljaku harjutusalad. Seega on kõigil huvilistel võimalus lihvida nii oma golfimängu oskusi kui ka saada detailsemat ülevaadet golfimängu ajaloost, reeglitest ja eetikast.

Nii eratundideks kui Green Card’i kursustel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Täismõõtmetes golfiväljaku avamine sel suvel parandab oluliselt Kuressaare positsiooni turismisihtkohana, tuues siia ka inimesi, kes ehk muidu naljalt saarele ei satukski. 98% golfiväljaku lõplikuks valmimiseks vajalikest töömahtudest on tehtud ning jäänud on veel viimane pingutus, et kauaoodatud 18 rada valmis saaksid. Teatavasti on golf spaade kõrval üks turismihooaja pikendamise võimalustest.

Saaremaal on võimalik tõesti aktiivselt puhata

Saarepuhkus korraldab fotojahti, mis on meelelahutuslik mäng fotokaameratega, kus läheb vaja eelkõige loomingulisust, veidi julgust ja ka koostööd. Mitmed ettevõtted pakuvad kanuu- ja merematku, elamusreise, kaatrisõite, sukeldumisretki, snorgeldamist, purilauasõitu jms.

Korraldatakse ülipõnevaid sõjamänge, kus teenuse osutaja poolt on varustus, laskemoon ja instruktsioonid. Reisikorraldad on välja töötanud põnevaid Saaremaa avastamise retki: “Täiskuuöö Lihulinnas”, “Matk maailma otsa”, “Seiklus Muhu saarel”, “Troopikalilled meie põllul ja aasal”.

Lääne-Saaremaal on võimalus tutvuda Kapa talu miniloomaaiaga, mida omanikud pidevalt täiendavad. Samasse piirkonda jääb ka Ratsukievari vaba aja veetmise keskus, kus pakutakse majutust, toitlustust ja mitmesuguseid looduses tegutsemise võimalusi. Lastele on rajatud muinasjutulinn, kus on põnev ronida ja mängida.

Koduloomade ja -lindude aedikus elavad minikitsed, kanad, kodujänesed, merisead, paabulinnud, tuvid ja erinevat tõugu kanad, kellest osa liigub vabalt ringi.

Kuressaare linnuse vallikraavis saab sõita paadiga. Sportimiseks ja vaba aja veetmiseks renditakse sobivaid vesijalgrattaid, pedaalipaate, sõudepaate ja teisi veesõidukeid, pakutakse võimalust laenutada paat, rentida jalgratas, auto või motoroller.

Kuressaare linnuse hoovis on võimalik tegeleda keskaegse meelelahutusega – vibu- ja ammulaskmisega. Mitmetes paikades on huvilistel võimalus ratsutada, osaleda ATV õppesafaril jne.

Turism annab lisatulu ja sissetulekut

Edukad on need turismiettevõtted, kes suudavad külastajatele pakkuda midagi unikaalset, loovad paigale tähenduse, identiteedi, mis on erinev konkurentidest. Turismis saavutatakse edu, kui suudetakse pakkuda seda, mida potentsiaalsed ostjad osta tahavad.

Turismi arendamine on pidev protsess. See ala ei nõua ko-lossaalselt suuri majanduslikke investeeringuid, küll aga head organiseerimist, ettenägelikku planeerimist ja küllaldast tahet asja edasiviimiseks.

Ühe maa turismimaana populaarseks tegemine nõuab aastaid vastavaid eeltöid, alates iga üksikkodu ja majapidamise korrastamisest ning lõpetades riigivalitsuse vastavate kaugeleulatuvate sammudega.

Kuressaare turismiinfokeskus
Kuressaare turismiinfokeskuse andmepank on suur. Saare maakonnas on majandustegevuse registrisse kantud üle 200 majutusettevõtte, voodikohtade arv on 4500. Lisaks pakume infot giidide, toitlustusettevõtete, aktiivse puhkuse võimaluste, transpordiühenduse jne kohta.

Turismiinfokeskus tegeleb piirkonna turismiturunduse koordineerimisega, tutvustab piirkonda turismimessidel, osaleb FAM-reiside korraldamisel (reisid ajakirjanikele ja reisikorraldajatele), infomaterjalide koostamisel ja turismialastes projektides.

Turismiinfokeskuse peamine roll on Eestit külastavate turistide teenindamine, andes Eesti kohta turismiinformatsiooni ning innustades seeläbi külastajaid Eestis pikemalt viibima ja turismiteenuseid tarbima. Kuressaare turismiinfokeskus kuulub Kuressaare linnavalitsuse struktuuri ja on kaasfinantseeritud ettevõtluse arendamise sihtasutuse poolt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)