Kuressaare ringteed hakkab rekonstrueerima Tallinna firma (2)

Kuressaare ringtee Roomassaare ja Roonimäe vahelise kuue kilomeetri pikkuse lõigu rekonstrueerimise riigihanke võitis odavaima pakkumise teinud AS Teede REV-2.

Hanke välja kuulutanud Saarte teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus ütles, et Teede REV-2 küsis töö eest 43,5 miljonit krooni, kõrgeima pakkumise teinud firma aga 53,7 miljonit krooni.

“See on hea üllatus, ise arvasime, et hind tuleb kõrgem,” lausus Magus. Kokku osales hankel kuus ettevõtet, kõik tuntud teedeehitajad.

Toomas Magus palus elanikelt kannatust ja mõistvat suhtumist, sest teetöödega kaasneb palju tolmu ja müra. “See on ajutine nähe, tulemus võib olla meeldivam kui mõned ajad ebameeldivusi üle elada,” lisas ta.

Ringtee rekonstrueerimise käigus parandatakse tee muldkeha ja pannakse uus teekate 5,95 km pikkusel teelõigul Roomassaarest Roonimäeni.
Rekonstrueerimisel kasutatakse teekattena Saaremaal üliharuldast kahekihilist asfaltbetooni, mida on seni maha pandud vaid Kuivastu maanteel Valjala ja Ratla vahelisel lõigul.

Ringtee rekonstrueerimistööd hakkavad pihta juuni algul ja peaksid lõppema 15. novembriks.
Järgmisel aastal plaanib teedevalitsus jätkata Kuressaare ringtee rekonstrueerimist Põlluvälja risti ja Kellamäe ringi vahelisel 2,4 km pikkusel lõigul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)