Saare maakond saab KOIT kavalt 87 miljonit krooni

Saare maakond saab KOIT kavalt 87 miljonit krooni

 

Eile kinnitas valitsus üheksa maakonna kohaliku omavalitsuse investeeringutoetuste kava, mille raames saab Saare maakonnast toetust neli projekti kogusummas 87 704 055 krooni.

Leisi keskkooli rekonstrueerimiseks eraldab KOIT kava 30 042 510, Muhu ja Ida-Saaremaa vanurite hooldekodu rajamiseks 26 214 425, Kihelkonna rahvamaja rekonstrueerimiseks 19 125 000 ja Valjala lasteaia rekonstrueerimiseks 19 322 120 krooni.

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin ütles Oma Saarele, et Leisi keskkooli arengukava järgi oleks kooli kapitaalremont pidanud olema lõpetatud juba 2007. aastaks. Siiski oli kooli juht rõõmus ja lootis, et vahest näevad tema silmadki remonditud kooli. Ehitustööd venivad Erini hinnangul eeldatavasti kolme aasta peale.

“See on väga meeldiv üllatus,” rõõmustas Kihelkonna kultuurijuht Margus Kõrgesaar. “Ehitustööde täpne algus ei ole veel teada. Juriidiliselt on välja kuulutatud riigihange Kihelkonna rahvamaja projekteerimiseks ja ehitamiseks. Riigihanke esitamise tähtaeg on 16. juuni,” ütles Kõrgesaar.

“Meil on selleks kõik ettevalmistustööd tehtud, et saaksime töödega alustada,” sõnas Valjala lasteaia juhataja Marina Tamm. “Meil on hea meel seda uudist täna ka lastevanematele teatada, sest peame lasteaias täna kevadpäeva. Saadame kolmanda rühma kooli,” rõõmustas Tamm uudise üle. Remont on planeeritud kolme kuu peale ning juba sügiseks omandab lasteaed värskema ilme.

“Selle aasta oktoobris-novembris saame kätte projekti ja siis kuulutame riigihanke välja,” rääkis Muhu vallavanem Tiit Peedu ehitusplaanidest. “Hiljemalt [järgmise aasta] jaanuaris-veebruaris peaks hakkama siin midagi sündima,” sõnas vallavanem ja avaldas lootust, et hoone valmib aasta jooksul.

Kava järgi toetatakse Euroopa regionaalarengu fondist uuel perioodil 2007–2010 kokku 60 projekti Hiiu, Järva, Lääne, Põlva, Pärnu, Rapla, Saare, Viljandi ja Võru maakonnast kogusummas 764,7 miljonit krooni.

“Aastani 2013 on Eestil kasutada Euroopa regionaalarengu fondist analoogseteks toetusteks KOIT kavaga veel ligikaudu 750 miljonit krooni. Maakondade vahel jagatakse toetussummad tõenäoliselt sama põhimõtte järgi, nagu seda tehti perioodil 2007–2010, mil võeti arvesse elanike arvu maakonnas. Aastatel 2007–2010 arvestati maakonnale toetust 2400 krooni elaniku kohta,” teavitas siseministeeriumi regionaalpoliitika büroo peaspetsialist Andres Heldring.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)