Nasvalased on hädas lahtiste koertega (3)

Nasvalased on hädas lahtiste koertega

 

Mitmed Nasva küla elanikud on hädas külapeal hulkuvate koertega. Pühapäeval ründas üks suur koer Nasva külas väikest koera, viimane pääses vaevu eluga.

“Suured ja tigedad koerad peaksid ikka kinni olema,” rääkis Oma Saarele Nasva elanik Urve Lillimägi, lisades, et suurte koertega on väidetavalt hädas ka Nasva lapsed, kuna õhtuti lastakse koerad lahti. “Mu oma koerad on ka lahti, aga na on väikesed,” lisas ta.

Ka teine Nasva küla elanik kinnitas ajakirjanikule probleemi olemasolu. Tema sõnade kohaselt on koerad lahti õhtul kella kuuest alates, siis kui inimesed töölt koju tulevad.

“Meil on tõsised probleemid sellega, et inimesed ei soovi oma koeri kinni hoida,” ütles, külaelanik, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada.

Nasva küla postiljon Alma Liigsoo, kes iga päev inimestele posti koju veab, ütles, et külas on küll vabalt ringijooksvaid koeri, kuid postiljonitööd need ei sega. “Pole mulle ükski kallale tulnud, sest kui tean, et on kurjem koer, võtan midagi head tema jaoks kaasa,” rääkis postiljon Liigsoo, rõhutades, et külas peab koer olema, sest igasugust rahvast liigub ringi ja koer on siiski see, kes valvab.

Liigsoo teab ka oma naabrusest suurt koera, kuid kinnitab, et see küll kuri ei ole ja kellelegi kallale ei lähe. Postiljon lisas, et tema koerad enam külapeale ei pääse. “Tegin neile aia ümber ja nüüd nad on juba kaks nädalat ilusasti aias olnud,” kinnitas ta.

Nasva poe müüja väitis, et temani ei ole jõudnud ühtegi sellist juttu, et kellelgi oleks koertega probleeme. “Aga ma ei ole kohalik ka, võib-olla sellepärast ei tea,” pidas ta vajalikuks öelda.

Nasva külavanema Arvi Tasa sõnul on koerte probleem kogu aeg olnud ja mitte ainult Nasval, vaid paljudes külades. Tasa nentis, et koeri on külas muidugi palju, mõnel peremehel isegi viis.

“Hauguvad ja närivad küll,” ütles Tasa, rõhutades samas, et teise inimese koertega ise midagi ette võtta küll ei tohi. Tasa soovitab inimestel, kes on hädas, pöörduda kohaliku omavalitsuse poole. “Tuleb teha vastav avaldus valda või politseile,” täpsustas Tasa, lisades, et siiani keegi tema teada kusagile avaldust teinud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)