Linnaliiklusse lisandus 78 noort jalgratturit (1)

Linnaliiklusse lisandus 78 noort jalgratturit

 

22. mail said Kuressaare noorte huvikeskuses jalgratturi juhiloa omanikuks 78 õpilast Saaremaa ühisgümnaasiumist ja Kuressaare vanalinna koolist.
Liiklusalane teooriaõpe kestis novembrist aprillini ja sõidukoolitus tehti läbi aprillis-mais. Õppetöö toimus kaheksas grupis.

Enne suurde liiklusse minekut harjutati jalgrattasõitu aiaga ümbritsetud platsil. Samas toimus ka platsisõidu eksam, kus olid olulisteks punktideks käemärguanded, tasakaalu hoidmine ühe käega sõites, täpsussõit jm. Kel platsisõidu eksam sooritatud, pääses linna- ja maanteesõidu harjutajate gruppi.

Sõidu harjutamine linnatänavatel oli ka meie, juhendajate jaoks esmakordne kogemus. Aitäh autojuhtidele mõistva suhtumise eest, kui märkasite linnaliikluses pikas rivis sõitvaid väikesi rattureid.

Südame tegi soojaks, kui tipptunnil tiheda liiklusega Tallinna–Smuuli tänava ristmiku lähedal peatasite oma sõiduki kohas, kus ei olnud jalakäijate ülekäigurada, naeratasite sõbralikult ja lubasite meil sõidutee ületada. Loodame, et meie väikestest ratturitest kasvavad samasugused mõistvad ja rahulikud liiklusvahendi juhid.

Kallid lapsevanemad! Lastel on nüüdseks koolitus läbi ja jalgratturi juhiluba taskus, aga teiepoolne huvi ja turvatunde tagamine on neile jätkuvalt väga vajalik. Enne kui lubate oma lapse liiklusse, palun muretsege talle kiiver ja vaadake üle jalgratta seisukord (eriti pidurite korrasolek).
Ohutut liiklemist ja siledat teed rataste alla!

Anne ja Lii,
noortekeskuse rattaringi juhendajad

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)