SÜG-i JO-LE-MI oli mudilaskooride laululahingus edukas

SÜG-i JO-LE-MI oli mudilaskooride laululahingus edukas

 

16.–17. mail toimus Tamsalus IV mudilaskooride konkurss-festival, mis oli pühendatud Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale, ning tema loomingust olid valitud ka kohustuslikud laulud. A-kategooria koorid laulsid kohustusliku lauluna “Lehekuud” ja “Jaanikuud” (tsüklist “Aasta”) ja B-kategooria omad “Lumikellukest” ja “Kellukast” (tsüklist “Kimbuke”).

Koore hindas 5-liikmeline žürii: Merike Toro, Annelii Traks, Elo Forsel, Anne Kann ja Toomas Voll.

Saaremaa mudilaskooridest pole ükski varem sellel konkursil osalenud. Saaremaa ühisgümnaasiumi mudilaskoor JO-LE-MI (dirigent Riina Oeselg, abidirigent Mari Ausmees) esindas tänavu Saaremaad esimesena ja sai kohe B-kategoorias III koha.

Kui konkursikava sai žüriile ette lauldud, oli meil esimese päeva õhtu vaba: saime tutvuda Tamsalu alevikuga, vaadata kultuurimajas kaht huvitavat filmi, kuulata A-kategooria kooride kontserti. Peale selle oli õhtul lastele korraldatud pidu, kuhu oli kohale kutsutud ka DJ Veiko.

Järgmisel päeval toimus enne rongkäiku laulupeo-tammede istutamine. Kokku istutati neli puud. Meie koor istutas tamme koos Vändra gümnaasiumi ja Torma põhikooli mudilaskooriga. Kui puu sai istutatud, laulsime kolme mudilaskooriga oma tammele ka regilaulu, et ta kasvaks tugevaks, suureks ja võimsaks.

Siis läksime rongkäigus Kandlemäele, kus kõigepealt läksid lavale B-kategooria koorid, et laulda neli laulu. Kaks neist oli juba eelmisel õhtul esitatud kohustuslike lauludena. Meile üllatuseks tuli üht neist lauludest dirigeerima meie koori dirigent Riina Oeselg. Seejärel teatati B-kategooria kooridele tulemused, kuulutati välja esimesed kolm kohta ja eripreemiad.

Esikolmiku koorid said kõik laululaval veel igaüks ühe laulu laulda, meie esitasime oma konkursikavast laulu “Väikene sõber”. Seejärel tulid lavale A-kategooria koorid ja lauldi veel ka ühislaule.

Kuna meie olime tulnud kõige kaugemast Eestimaa nurgast, pidime ka varakult teele asuma. Jätsime Tamsaluga hüvasti.
Lõppkokkuvõttes oleme kõik reisiga väga rahul. Kahjuks me aga enam järgmisel mudilaskooride konkuril, mis Tamsalus viie aasta pärast toimub, osaleda ei saa.

See-eest on järgmisel suvel Tallinnas jälle suur laulupidu, kuhu me kõik tahame laulma pääseda, kes laste-, kes mudilaskooriga.

Liisa, Adeliina, Maria ja Renate
Saaremaa ühisgümnaasiumi 5. klassist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)