Riigikogulased näitasid korvpallioskusi

Riigikogulased näitasid korvpallioskusi

 

Vaatamata sellele, et riigikogu meeskond pidi Kuressaare kevadturniiril leppima teise kohaga Cramo järel, näitasid rahvaesindajad igati korralikke pallimänguoskusi. Saarlaste Tesman suudeti poolfinaalis lisaajal isegi alistada.

Nelja võistkonna osavõtul peetud turniiril kohtusid võistluste ehk põnevaimas mängus Saaremaa oma Tesman ja Riigikogu.

Parlamendiliikmete võistkond, mille mootoriks oli kunagine Eesti noortekoondislane Jüri Ratas, suutis Tesmaniga minna lisaajale ning tagatipuks ka 85 : 81 alistada. Teises poolfinaalis alistas Cramo Transtari 68 : 51. Kolmanda-neljanda koha mängus võitis Tesman Transtari 94 : 52 ning finaalis jäi Riigikogu alla Cramole 61 : ++70.

Ei kasutanud võimalust

Vaatamata sellele, et riigikogu võistkond, kus mängisid ka Saaremaa “omad poisid” Kalle Laanet ja Indrek Saar, kaotas finaali üheksa punktiga, oli vahepeal õhus võimalus, et riigikogulased suudavad mängu ka võita.

Poolajaks kaotusseisu vaid kolmepunktiliseks vähendanud riigikogulased pidid aga Cramo survele alla andma ning kolmele järjestikusele kolmepunktiviskele Cramo poolt riigikogu vasturohtu ei leidnud.

Võistluste parimaks mängijaks tunnistatud riigikogu aseesimees ja endine Tallinna linnapea Jüri Ratas tunnistas, et võiduvõimalus toodi neile kandiku peal kätte, kuid nad ei kasutanud seda ära. “Oskustest jäi puudu ja tarkusest jäi puudu. Mulle tundus, et see mäng pakkus meile võiduvõimalust kusagil 5-6 minutit, aga me ei suutnud seda ära kasutada,” märkis Ratas, kelle sõnul tehti parem partii eelmisel päeval Tesmanit alistades.

“See oli meie jaoks väga raske mäng,” ütles Ratas, märkides et riigikogulased jäid Tesmanile selgelt pikkuses alla, kuid tänu õnnele suudeti ikkagi võita ja finaali jõuda. “Eile luges see, kelle poole õnn kaldus, ma arvan, et eile kaldus meie poole. Aga mäng oli väga võimas,” hindas Ratas lisaajaga lõppenud poolfinaali.

Jüri Ratase sõnul harjutab riigikogu meeskond kord nädalas ning Saaremaal ei oldud kaugeltki mitte parimas koosseisus. “Ott Lumi, kes on väga hea mängija, teda ei olnud. Erki Nool mängib, aga tal on vigastus praegu. Eikki Nestor on meeskonnas,” loetles Ratas rahvaesindajaid, kes oleksid võinud meeskonda täiendada.

Riigikogulaste meeskond külastab Kuressaaret ka juunis, kui siin peetakse Baltimaade parlamentide vaheline korvpalliturniir.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)