Pikk kohtuvaidlus Mustjala vallas asuva Angeste talu üle võib jõuda lõpule (2)

Pikk kohtuvaidlus Mustjala vallas asuva Angeste talu üle võib jõuda lõpule

 

Reedel toimunud Mustjala volikogu kutsus kohale juba aastaid Angeste talu omandiküsimuse üle kestnud vaidluse kõik osapooled, et need ära kuulata ja võimalikud lahendused leida.

“Ei ole ju mõtet kulutada raha ja energiat kohtus käimiste peale, sellele olukorrale tuleb lahendus leida,” rääkis volikogu esimees Toivo Lõhmus, kes selgitas, et antud küsimuses ei saa volikogu võtta vastu otsuseid, kuid saab aidata lahenduste leidmisel.

Aastaid kohtus käinud A. Vaikmaa eesmärk on saada tagasi temale õiguspäraselt kuuluvad talumaad. “Saare maakonna komisjon otsustas juba 1998. aastal, et Angeste kinnistu talumaad tuleb tagastada,” sõnas Vaikmaa.

Tagastamise tegi valla jaoks keeruliseks see, et hoones elab juba 1966. aastast perekond, kes on maja korras hoidnud ning teinud ka olulisi juurdeehitisi. Ilma ehitus- ja kasutusloata tehtud juurdeehitistele väljastas Mustjala vald hoonete kasutusloa 2006. aastal. Kasutusloa õiguspärasuse palus ringkonnakohus tänavu aprillis maakohtul uuesti üle vaadata. Mustjala vallavalitsus ongi hetkel seisukohal, et edasised otsused võetakse vastu pärast maakohtu otsust.

“See asi on veninud sellepärast, et tegemist on meie oma valla inimestega,” ütles Mustjala vallavanem Kalle Kolter (pildil), kes samas nentis, et vajadusel saab vald seda perekonda ka korteriga aidata.

“Seal on minu esivanemate elutöö,” ütles volikogule Janode perekonna esindaja, kelle sõnul on tema vanemad majas elanud juba 46 aastat.

Mustjala valla volikogu liikmed väljendasid reedel arvamust, et maa tuleb omanikele tagastada, nii nagu seadus ette näeb, ning soovitasid osapooltel leida mingi võimalus omavahelisteks kokkulepeteks. Volikogu liikmete arvates oleks üks variant see, kui omanikud saaksid maad tagasi, kuid praegu seal elav vanapaar võiks Angeste talus elada oma elupäevade lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)