Parima kirjandusalase blogi autoriks tunnistati saarlane

23. mail selgusid konkursi Eesti Ajaveeb 2008 võitjad.

Kategoorias “Kirjandus ja luule” nimetati parimaks aadressil http://ulmeseosed.blogspot.com/ asuv saarlase Jüri Kallase ulmeseoste blogi.

“Olin oma esimest blogi juba kaks aastat pidanud ning miskipärast tekkis tahtmine mingites asjades süvitsi minna,” rääkis Jüri Kallas aka Ulmeguru. Blogi alguseks saab lugeda 2006. aasta detsembrit. “Selline areng tundub üsna tavaline, sest paljudel blogijatel on mitu blogi. Esimene on tavaliselt selline üldine ja rosolje-tüüpi ning siis tulevad riburada pidi kõrvale miskid ühele teemale keskenduvad,” selgitas ta ja lisas, et tema puhul oli loomulikuks valikuks ulme, sest sellest teadvat ta väga palju.

“Mõeldud-tehtud! Pealegi pole eestikeelset ulmealast infot kunagi palju. Ma küll kogu aeg väidan, et ma ei taha rahvast valgustada… samas ma teen seda enam kui sageli,” märkis Kallas.

“Ulmeseosed on fantastiline nagu ulme. Kui lugeda seda ja välismaist io9-t koos ja vaheldumisi, saab kätte ilmselt pea kogu info, mis ulmemaailmas liikumas on,” on arvanud Kaarel Arb.

Kategoorias “Kirjandus ja luule” konkureeris 47 blogi. Parimaid Eesti ajaveebe valitakse juba kolmandat aastat. Sel aastal võttis osa 269 ajaveebi 17 kategoorias. Eestis on kuni 5000 blogi, millest umbes 3500 saab lugeda blog.tr.ee vahendusel. Parimad ajaveebid valis välja rahvas. Nominente said esitada kõik soovijad veebikataloogis blog.tr.ee .

Populaarseimad kategooriad olid “Minu elu”, “Teemablogi”, “Meie elu”, “Ühiskond ja poliitika”, “Foto”, “Vabameelne”, “Aasta uustulija”, “Eestist eemal”, “Kirjandus ja luule”, “Joon, söön ja spordin” ning “IT ja tehnika”.

Lisaks rahvale sai kommenteerida ja positiivseid-negatiivseid hinnanguid anda n-ö ekspertgrupp Arvajad, kuhu kuulusid teiste hulgas (:)kivisildnik, Kris Moor, Siim Teller, Aarne Toompark, Dagmar Lamp alias Daki, Henrik Roonemaa ning konkursi Eesti Ajaveeb ideeautor ja peakorraldaja Tõnis Hiiesalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)