Noorteüritus tõestas, et ka alkovabalt on võimalik miljonäriks saada

Laupäeval oli ööklubis Diva noorteüritus “Alkovabalt miljonäriks”, kus osales ligi sada noort.

“Tervisehädadega ähvardamine ei aita noortel alkoholist ja suitsust hoiduda,” rääkis noortepeo korraldaja Marjana Luist, kes koos Mart Varesega töötas välja teksti, kuidas mõjutada noori alkoholist hoiduma, rõhudes sellele, kuidas alkohol rahakotti tühjendab.

“Kui sa alustaksid 12-aastasena ja elaksid 80-aastaseks ning kulutaksid selle aja jooksul nädalas 283 krooni alkoholile, siis raiskaksid miljoni,” rääkis Luist, selgitades, et kui see raha alles hoida, on võimalik saada miljonäriks. “Üritasime rõhuda sellele, et raha eest on targem hoopis midagi kasulikku osta,” selgitas Luist.

Lisaks sellele, et noored said peol nii plakateid kui ka kleepse, korraldati neile ka palju erinevaid mänge ja huvitavaid tegevusi, näiteks kilutordi söömine.

“Väga huvitav ja tore üritus oli,” ütles peol osalenud 14-aastane noormees. Temale jäi üritusest meelde sõnum, et ilma alkoholita elada on palju odavam ja tervislikum.”Ma ei olnud kunagi varem sellele mõelnud, kui palju inimesed alkoholile kulutavad,” märkis noormees.

Kõikide osalejate vahel loositi välja ka MP4 pleier, mis sedakorda läks teismelisele neiule.

Noortele esinesid Tartu bänd Risttee ning esimese esinemise tegi ka noortebänd pealinnast, kellel nime veel ei olnud. Sõnaga toetasid Märt Saar ja Urmas Sassian.

Ürituse korraldasid Diana Tiirats, Elisa Avik, Mart Vares ja Marjana Luist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)