Kruiisituristid viidi linde vaatlema

Kruiisituristid viidi linde vaatlema

 

Saaremaa sadamas oli pühapäeval tunda kui pidupäeva hõngu. Suveniirimüüjad olid oma letid lahti teinud ja seitse suurt bussi ootas hooaja esimese kruiisilaeva pealt tulevaid turiste. Muuhulgas pakuti turistidele ka võimalust veeta Saaremaal oldud viis tundi linde vaadeldes.

Peterburist saabunud Spirit of Adventure oli sel aastal esimene Saaremaa sadamat väisanud kruiisilaev. Laeva siinpoolne vastuvõtja Margus Mölder Arensburgi Reisidest ei osanud öelda, palju turiste 300-kohalisest laevast maale tuleb. Turistidele pakuti võimalust minna Saaremaa ekskursioonile, sõita Kuressaarde või minna koos ornitoloog Veljo Volkega linde vaatlema.

Uus nüanss

Mölderi sõnul on laeval palju loodushuvilisi ja seetõttu pakkus reisikorraldaja saarlastele välja võimaluse viia turistid linde vaatlema. “Linnuvaatlust ei ole veel tehtud jah. See on täiesti ootamatu nüanss,” märkis Mölder.

Turistidele linnugiidiks olnud ornitoloogi Veljo Volke sõnul on tal paar kohta välja vaadatud, kus linde saab vaadelda. Volke sõnul tegeldakse üldisema linnu- ja loodusevaatlemisega ning väga spetsiifiliseks ei minda.

Valdavalt vanemas eas šotlastest ja inglastest kruiisituristid põikasid Saaremaale kahenädalase Šotimaalt alguse saanud Balti mere kruiisi raames. Siit edasi suundutakse Taani linna Århusi. Lisaks Saaremaale külastati Eestis ka Tallinna.

Viis tundi Saaremaad

Arvatavasti kõik kohaliku GoBusi paremad bussid turistide teenindamiseks välja üürinud Mölderi sõnul on turistidel lisaks linnuvaatlusele võimalik minna ekskursioonile mööda Saaremaad või veeta vaba aeg Kuressaares, kus kaasasolev giid teeb bussisõidu ajal lühiülevaate Saaremaast.

Spirit of Adventure on esimene viiest Saaremaa sadamasse sel aastal tulevast kruiisilaevast. Lisaks külastavad mõned alused ka Roomassaare sadamat.

Margus Mölder ei osanud öelda, kas kruiisilaevade Saaremaa sadamasse toomine on kergete või raskete ülesannete killast. “Kõige rohkem on ta ikka teatud juhustes kinni. Sõltub sellest, kellega sa kokku juhtud,” arvas Mölder.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)