Juhtkiri: Kirik südameasjaks

Juhtkiri: Kirik südameasjaks

 

Maakonna suurima ja üks vanema kiriku – Pöide Maarja kiriku – saatus on olnud kurb juba aastakümneid. Hea on see, et kiriku lagunemise peatamiseks on ennetav töö ära tehtud, kurblooline aga seik, et sakraalhoone taastamine läheb maksma väga suure summa.

Raha ei olevat maailmast küll otsas, aga selle taotlemiseks on vaja täpsest kontseptsiooni ja projekteerimist, mis käib kogudusele üle jõu. Samas võib öelda, et sellise ajalootaustaga kultuuripärand ei peagi olema vaid ühe koguduse mure.

Teemale, kuidas päästa haruldane objekt ja säilitada see tulevastele põlvedele, on Pöide kandis lähenetud kõige õigemal viisil. Ühise laua taha saadi muinsuskaitse eksperdid, vallavalitsuse, koguduse ja ERKAS-i esindajad. Selle uudise taustal võime arvata, et asi ka käima läheb.

Lisame veel kiitust kontseptsiooni rahastajale SEB pangale, Pöide vallale ja usinale kohalikule vallasekretärile Maire Kääridile. Tehtud tegu on heaks eeskujuks Pöide kandi inimestele ja kõigile teistelegi. Koostöös saab hakkama ka väga suurte asjadega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)