Auriga keskuse sisekujunduse loovad Saaremaa noored arhitektid

Auriga keskuse sisekujunduse loovad Saaremaa noored arhitektid

 

Saaremaa oktoobris valmiva suurima kaubanduskeskuse sisekujunduse autorid on Saaremaa oma dekoraatorid Kai Laan-mets ja Liina Saabas, kelle sõnul kujuneb loodetav tulemus põhjamaiselt kargeks ja rahulikuks ning pigem vaoshoituks.

“Meie eesmärk on, et kaubanduskeskuse külastajal oleks mõnus ja hubane,” ütles Oma Saarele Auriga keskuse tegevjuht Kristi Kull, märkides, et samas peab külastajale jääma liikumisruumi. Kull tõi näiteks ühe koridori, mis on üheksa meetrit lai.

Kujunduses ei mingit vigurdamist

Kai Laanmets ja Liina Saabas büroost Artmeeter lähtusid oma sõnul peamiselt hoone välisarhitektuurist ja tellijapoolsest Auriga tähtkuju legendist, millele kogu kontseptsioon üles ehitatigi. “Veel lähtusime põhimõttest, et sisekujundus võiks olla teostatud kvaliteetsete materjalidega ja ilma liigse “vigurdamiseta”,” märkis Kai Laanmets.

Sisekujunduse läbivaks jooneks peavad autorid materjalide kasutamist nende ehedal kujul. Näiteks on keskuse massiivsed aatriumi laetalad valmistatud liimpuidust ja välja valgustatud.

Hoone välisilmes domineerivad detailid on Laanmetsa sõnul püütud tuua ka keskusse sisse. “Fassaadil klaaspindadena eksponeeritud murtud jooned korduvad eri moel ka interjööris, sealses valgustuses, mööblis ja põrandates,” kirjeldas Laanmets valmiva kaubanduskeskuse sisemust.
Nii tellija kui ka kujundajad peavad hoone sisekujunduse väljapaistvamaks osaks aatriumisse spetsiaalselt projekteeritud valgusteid, mis moodustavad avaras õhuruumis “tähetolmu pilve”.

Kuressaares asuvale büroole Artmeeter on see seni suurimaks avaliku ruumi kujundamise tööks. Seni on kujundatud peamiselt eramuid, aga ka mõned büroohooned, muuhulgas on Artmeeter ka Kuressaare linnavalitsuse uue büroohoone sisekujunduse teostaja.

Auriga tegevjuhi Kristi Kulli sõnul on uues keskuses mõeldud külastaja peale igati. Oma mängu- ja sünnipäevade tähistamise ruumid saavad lapsed ning külastajate jalavaeva vähendamiseks paigaldatakse keskusse kahe korruse vahelised eskalaatorid. “Meil saab eskalaatoriga nii üles kui ka alla sõita,” muigas Kull.

Valmib oktoobris

Kuivastu suuna ringtee äärde jõudsalt kerkiv kaubanduskeskus avab Kristi Kulli sõnul uksed oktoobrikuus. Täpset kuupäeva projektijuht veel nimetada ei julgenud.

17 000 ruutmeetril laiuma hakkavas ja 190 miljonit krooni maksvas Auriga keskuses on Kulli sõnul 55 müügipinda, kus hakkavad oma tooteid ja teenuseid pakkuma sellised ettevõtted ja kaubamärgid nagu K-Rauta, Rimi, Hondasid müüv ML Autoservice OÜ, Rademar, Koduextra, Seppälä, Weekend, Enter, ABC King, Hesburger ja Chopsticks.

Kristi Kulli sõnul on suurematest rentnikest viimastena käed löödud teiste seas näiteks Ideaal Kosmeetikaga, kodusisustust pakkuva kauplusega Evelekt ja samuti Ossu Lemmikloomapoega.

Kull kinnitas, et vaatamata hetkelisele kehvale majanduslikule seisule ei ole ükski firma, kes on keskusesse lubanud tulla, alt ära hüpanud ning uutest rendipinna soovijaist ei tule samuti puudust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 181 korda, sh täna 1)