Laste rohkus sunnib Muhus Liiva lastepäevakodus uut rühma avama (1)

Laste rohkus sunnib Muhus Liiva lastepäevakodus uut rühma avama

 

Muhu vald on sunnitud sügiseks avama uue lasteaiarühma, kuna lasteaiakoha soovijaid on üle ootuste palju. “Peamiselt on tegemist sisserännanutega,” ütles vallavanem Tiit Peedu, lisades, et kui tavapäraselt sünnib valda üks uus ilmakodanik kuus, siis praegu ootab lasteaiakohta veel lisaks seitse-kaheksa last, kes on tulnud saarele elama mujalt.

“Eks neid Muhu saarele kolijaid on igalt poolt, nii Tallinnast kui ka Pärnust,” rääkis Peedu. Vallavanema sõnul on Muhu vald küsinud ka riigipoolsest lasteaedade programmist kaks miljonit krooni, et päevakodus saaks veel ühe rühma avada, teise kaks miljonit on vald suuteline praegu oma rahakotist juurde panema.

Haridus- ja teadusministeeriumi konsultant Asso Ladva kinnitas, et esitatud taotluste läbivaatamiseks moodustatud komisjon peab hiljemalt augusti keskpaigaks moodustama pingerea päevakodudest, mis siis ka programmist raha saavad.

“Ega me ju eelarve koostamisel ei teadnud, et neid lapsi nii palju juurde tuleb,” sõnas vallavanem. “See on selline positiivset stressi tekitav küsimus,” mainis Peedu, kelle arvates peab vald leidma probleemile lahenduse ka juhul, kui Liiva lasteaed mingil põhjusel riigiprogrammi ei mahu. “Lisaks remondile tuleb tööle võtta vähemalt kaks töötajat ning maksta juurde laste söögirahale,” loetles vallavanem ees ootavaid rahakulutusi.

Ka vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni juhtiv Liiva lasteaia juhataja Reet Hobustkoppel on rõõmus, et niisugune olukord on kujunenud. “Koolieelikuid on meil praegu 11, kes kõik lähevad ka oma valla kooli,” kiitis Hobustkoppel.

Tema sõnul on lasteaia nimekirjas hetkel 42 last, kuid sügisel peaks lasteaeda mahtuma praeguste andmete järgi 52 poissi-tüdrukut, ja kuna avaldusi võetakse vastu mai lõpuni, võib nimekiri veelgi täieneda. “Ja ega me tea, mis suvi toob, ka siis võib neid hiljem ärkajaid ja juurdetulijaid olla,” arutles lasteaia juhataja. Tema sõnul püüab vald maja remondiga hakkama saada jupphaaval, sest kogu hoone renoveerimisprojekt on ühe väikese valla jaoks liialt kallis.

Vallavanema sõnul teeb Muhu vald kõik selleks, et 1. septembrist saaks Liiva lasteaias uus rühm avatud. Muhu vallavalitsus arutab lasteaiaküsimust oma istungil tuleval teisipäeval. Küsimust on arutanud ka lasteaia hoolekogu, kes on teinud vallale ettepaneku luua päevakodusse eraldi koolieelsete laste rühm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)