Juhtkiri: Hädas teedega (3)

Juhtkiri: Hädas teedega

 

Vallateede olukord pole kiita kusagil. Eriti kruusateede oma. Küll näpistab rahapuudus või on teefirmadel just soodsal ehitusajal kiire, laastavalt mõjuvad soojad ja vihmased talved.

Kulusid kokku hoides tellitakse teenuseid ka neilt höövliomanikelt, kellel pole teetöödeks vajalikku koolitustki ette näidata. Tihti on teeääred võssa kasvanud, väljaspool teetsooni saavad raiet teha vaid maaomanikud.

Kogu see jada ei huvita aga põrmugi inimest, kes elab kohas, kust väljapääsemine on paras ettevõtmine. Õigustatult, sest ka tema poolt ostetud mootorikütuse hind sisaldab aktsiisi. Kus oleks väljapääs?

Viimastel aastatel on riik valdadele teehoolduseks eraldanud arvestatava summa. Nendest summadest on maal tehtud juba esimesed mustkattega teed.

Ega teede olukord paranegi enne, kui tööd võetakse ette kompleksselt: raiutakse lahti teeääred, korrastatakse truubid, süvendatakse kraavid ja lõpuks mustkate peale. Kui isegi linnas leiab veel kruuskattega tänavaid, siis on maamehe lootused vist üsna kasinad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)