Vedaja: linna toetus ei kata pensionäride bussisõitu

AS-i Harjumaa Liinid läbi viidud loendus näitab, et Kuressaare linna makstav dotatsioon ei kata pensionäride poolt linnaliinidel tehtud tasuta reiside arvu.

Harjumaa Liinide Kuressaare filiaali juhataja Avo Koppel ütles Oma Saarele, et pileti ostmisest vabastatud Kuressaare linna pensionärid tegid aprillis 10 600 bussireisi. Kui korrutada see arv kuuega (6 krooni maksab Kuressaares sooduspilet), peaks linnavalitsus maksma bussifirmale pensionäride tasuta sõidu katteks aprillis 63 600 krooni, lepingust tulenevalt maksab aga 45 000 krooni.

Avo Koppeli sõnul võib bussifirma linnalt raha juurde küsida. Samas ei saa tema sõnul ühe kuu loenduse põhjal täiendava dotatsiooni osas järeldusi teha. Näiteks talvel on reisijaid rohkem (keskmiselt 500 pensionäri päevas).

Kuressaare abilinnapea Juhan Nemvalts ütles Oma Saarele, et linnavalitsus ei pea praegust meetodit ehk reisijate loendamist bussijuhi poolt tõsiseltvõetavaks. “Ootame ära, kui nad võtavad loendamisel kasutusele elektroonilise kaardi,” ütles abilinnapea, kelle sõnul lubab bussifirma kiipkaardi kasutusele võtta lähiajal.

AS Harjumaa Liinid alustas märtsis Kuressaare ühistransporti kasutavate pensionäride loendamist, et saada täpne ülevaade pensionäride tasuta bussisõidu hüvitamiseks vajaliku kompensatsiooni kohta. Loenduse andmed peaksid olema linnale aluseks vedajale sõidusoodustuse eest tasumisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)