MTÜ Eurohouse kolib Hiiumaale

Seoses tegevjuhi lahkumisega augustis otsustas eile koos olnud MTÜ Eurohouse juhatus kolida mittetulundusühingu kontori Saaremaalt Hiiumaale.

“Lahkun ametist oma soovil ja pärast minu lahkumist on kuni uue üldkoosoleku kokkukutsumiseni MTÜ Eurohouse allkirjaõiguslikuks esindajaks Hiiumaal asuva sihtasutuse Tuuru üks esindajatest,” selgitas Oma Saarele Eurohouse’i tegevjuht Triin Laaneväli.

“Kõige olulisem sõnum on see, et organisatsioon jätkab oma tegevust,” ütles SA Tuuru tegevjuht Aivi Telvik. “Ja poolest suvest kolib Eurohouse’i kontor Hiiumaale”. Telviku sõnul tõdeti eile, et vajalik on üle vaadata organisatsiooni põhikiri ning teha muudatusi juhtimises. “Koosolekul jõudsime selleni, et Eurohouse’il ei pea ilmtingimata olema tegevdirektor, küll aga peab juhatus võtma suuremad kohustused,” kinnitas Telvik.

Saare maavalitsuse nõuniku Anu Varese sõnul on Eurohouse’i juhatuse üleviimine Hiiumaale ajutine lahendus. “Kuni 31. juulini jätkab praegune tegevjuht, ning septembri lõpus on üldkoosolek,” sõnas Vares, kelle kinnitusel olid hiidlased lahkesti nõus asja uue koosolekuni vedama.

Tuuru on Hiiumaal tegutsev sihtasutus, mille eesmärgiks on Hiiu maakonna sotsiaalse ja majandusliku arengu programmide ja projektide algatamine, nende juhtimine ning osalusdemokraatia toetamine.

Eurohouse on 1995. aastal asutatud mittetulundusühing keskusega Kuressares, et toetada regionaalse koostöö kaudu Eesti integratsiooni Euroopasse. Eurohouse’i loomise tekitas vajadus arendada rahvusvahelist koostööd Euroopa Liidu liikmesmaade ja kandidaatriikide vahel.

Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga on Eurohouse kujunenud rahvusvahelise koostöö keskuseks, mille peamiseks eesmärgiks on regionaalsel tasemel koostöö korraldamine Läänemere piirkonnas. Organisatsioon algatab ja koordineerib ühisprojekte ning kaasab neisse rahastajaid ja partnereid.

2001. aastal tunnistas Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liit Kuressaare Eurohouse’i Saaremaa edukaimaks mittetulundusühinguks (nn aasta tegijaks).

Samal aastal andis Eesti Euroopa Liikumine Euro-house’ile aasta eurooplase tiitli maakondade kategoorias.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)