Kuressaare linn nõuab laternaposti lõhkujalt kahjutasu

Kuressaare linnavalitsus nõuab autojuhilt tänavavalgustusposti lõhkumise eest 10 000 krooni kahjutasu.

Käesoleva aasta 22. jaanuaril toimus liiklusõnnetus Kuressaares Tolli ja Tiigi tänava ristmikul, kus Lasteaia tänava suunas liikunud 28-aastase purjus Ülari juhitud sõiduauto sõitis vastu elektriposti. Kuressaare linna tellimusel remontis rikutud posti ning taastas Tolli ja Tiigi tänava valgustuse Eltel Network AS.

Kuna valgustuspost sai oluliselt kahjustatud ja autojuht ise ei ole linnavalitsuse poole kahjujuhtumi asjaolude selgitamiseks pöördunud, esi-tas linnavalitsus autojuhile kahjutasunõude summas 10 067 krooni ja 60 senti ning ootab Ülarilt kahju vabatahtlikku hüvitamist hiljemalt 1. juuniks.

“Kui sõidukijuht selleks kuupäevaks nõuet ei hüvita ega võta ka linnavalitsusega ühendust, on linn sunnitud esitama vastava hagi-nõude kohtusse,” seisab linnavalitsuse poolt autojuhile saadetud kirjas.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustas politsei toona ka väärteomenetlust. “Tänaseks on otsus väärteoasjas ka juba jõustunud,” ütles Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi, täpsustades, et karistuseks määrati Ülarile rahatrahv ja lisakaristusena võeti temalt juhtimisõigus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)