“Tuleinglid” Ajamaja galeriis

Alates tänasest saab Ajamajas nädala jooksul tutvuda Saaremaa laste ja noorte päästeala-teemalise loominguga. Näituse “Tuleinglid” korraldavad Lääne-Eesti päästekeskus ja Ajamaja galerii ning üritust toetab OÜ Saarte Investeering.

Vabariiklik päästeamet korraldab koostöös maakondlike päästeteenistustega loominguvõistlust, mille oluliseks sõnumiks on päästealane ennetustöö. Konkursi eesmärk on arutleda tuleohutuse ja vetelpääste teemadel, tutvustada päästja elukutset ning tõsta au sisse päästealale omaseid väärtusi – abivalmidus, julgus, koostöö.

Loominguvõistlus toimus viies vanuseastmes: koolieelsed lasteasutused, algklasside, põhikoolide ja gümnaasiumide õpilased, ning tänavu osalesid esmakordselt ka täiskasvanud. Võistlustöödeks võisid olla joonistused, luuletused, meisterdused jne.

Saaremaa päästeteenistusse laekus kokku 250 tööd. Enamik osalejad oli lasteaedadest või koolidest, aga ka paar täiskasvanut ei pidanud paljuks võistlusest osa võtta. Tööde rohkusega paistis silma Lümanda põhikool.

Vabariiklikule näitusele saadeti Saaremaad esindama eri kategooriatest kokku 14 tööd. Vabariiklikule näitusele, mis pannakse üles Kumus, ja päästeameti peadirektori vastuvõtule pääsevad Saaremaalt Oskar Liblik Salme põhikoolist – kirjatöö “Metsa mured ja rõõmud”, Sander Suurna Lümanda põhikoolist – joonistus “Korstnapühkija käib katuseid mööda”, ja Laura Joandi Kuressaare põhikoolist – joonistus.

Kätlin Poopuu,
Lääne-Eesti päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist,
Lii Pihl,
kunstikuraator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)