Saaremaa piimatööstus langetab toorpiima kokkuostuhinda (1)

Saaremaa piimatööstus on sunnitud langetama piima kokkuostuhinda, kuna ei saa ise piisavalt kõrget hinda juustutootmisest ülejääva piima eest piimapulbritööstustelt.

“Meil jääb maikuus 1000 tonni piima üle ja me saame sellest lahti äärmiselt odava hinnaga,” ütles Oma Saarele Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk, kelle sõnul kehtestatakse uus kokkuostuhind lähiajal.

Juustutootmisest ülejäävat piima müüb tööstus Läti pulbritööstusele hinnaga 3,8 krooni kilo, oma tootjatele maksab tööstus kilo eest aga üle nelja krooni, veel hiljuti koguni 4,8 krooni.

Saagpakk märkis, et juulikuus saab Saaremaa piimatööstus uued tootmisliinid, mis võimaldavad kogu maakonna tootjatelt kokkuostetud piima juustuks töödelda. “Iseküsimus on see, kas selle juustu saab korraga ka maha müüa,” lisas Saagpakk.

Aprillis peatus piimatoodete hinnatõus ka kauplustes ja mõnede toodete, kaasa arvatud või, hind hakkas langema. “Isegi kui see hinnakirjas ei kajastu, siis soodustuse ja kampaaniatega on hind languse poole liikumas,” tõdes Saagpakk.

Konjunktuuriinstituudi andmetel langeb piima kokkuostuhind lähikuudel veelgi ja oodata on ka piimatoodete jaehindade langust.
Ka ETK juht Rein Sepp ei välista, et piimatoodete hind kaupluses langeb, kuid reeglina jõuab hinnalangus poodidesse viitajaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)