Kuressaare linnuses kevadine kunstinäitus Sillamäe kunstnikelt

Kuressaare linnuses kevadine kunstinäitus Sillamäe kunstnikelt

 

Kuressaare linnuse kaitsetorni kolmanda korruse näitusesaalis võib vaadata Sillamäe kunstiklubi kevadiselt kelmika pealkirjaga näitust “Käis kärbes mööda teed”.

Sillamäe muuseumi direktor ja sealse kunstiklubi Aprill juht Aala Gitt ütles Oma Saarele, et alates klubi loomisest 1979. aastal on neil traditsiooniks avada igal kevadel 1. aprillil klubi liikmete loomingust ülevaatenäitus.

“Nii oli ka sel aastal,” rääkis ta, “ja siia Kuressaare linnusesse tõimegi näituse, mis kajastab meie kunstiklubi liikmete möödunud aasta jooksul valminud loomingut.”

Sillamäe kunstiklubil on praegu 11 aktiivset liiget ja kõigi nende teosed on Kuressaare linnuses avatud näitusel ka esindatud.

Selgitades lahti näituse mõnevõrra vallatut pealkirja “Käis kärbes mööda teed”, märkis Aala Gitt, et klubilaste sooviks on tervitada sellega kevadet ja väljendada inimhinges valitsevat lõbusat ja ülemeelikut kevadetunnet.

Avades Sillamäe kunstiklubi näitust väljendas Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Raul Salumäe lootust, et see väljapanek võimaldab meil paremini tundma õppida väikese Eestimaa osa, mis seni on saarlastele kaugena tundunud.

“Saarlase jaoks on Sillamäe olnud äärmiselt eksootiline paik, lausa terra incognita,” lausus ta. “Samas ei tasuks unustada, et Sillamäe eripära tõttu on vaimse eliidi osakaal seal alati suur olnud, peaaegu sama suur nagu Tallinnas või Tartus.”

Kunstiklubi Aprill juht Aala Gitt väljendas lootust, et Saaremaa-külaskäigu ajal õnnestub nende kuueliikmelisel delegatsioonil luua sõprussuhted ka Saaremaa kunstiklubiga.

Sillamäe kunstnike kevadnäitus jääb Kuressaare linnusesse 15. juunini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)